banner163

Ahmet Ataç Kazım Kurt'a sert çıktı: Kimsenin haddi değil!

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç "yerel basına" açıkladı... Ataç'tan "CHP'de değişim" tartışmaları ile ilgili sert açıklama... Kazım Kurt'a sert çıktı: Kimsenin haddine değil!

SİYASET 12.07.2023, 17:23 14.07.2023, 18:02
Ahmet Ataç Kazım Kurt'a sert çıktı: Kimsenin haddi değil!

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, son günlerde “Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim” konusu üzerinden yaşanan tartışmalara ilişkin bir açıklamada bulundu. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un Sözcü gazetesine yaptığı CHP ve Eskişehir ile ilgili açıklamalar tartışma yaratmış, Kurt, Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığı bırakması gerektiğini söyleyerek yerel seçim için "Eskişehir bile kaybedilebilir" demişti. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de, televizyonda Deniz Zeyrek'e yaptığı açıklamalarla Kazım Kurt'a karşı sert ifadelerde bulunmuş ve "Hem içeriden hem de dışarıdan CHP'ye ağır bir saldırı var. Tek dertleri de CHP'yi bölmek. CHP'yi bölmeye çalışmak kalleşliktir. Bu laflar sürdürülebilir provokasyondur" demişti. 

Ataç'tan da açıklama geldi

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yaptığı açıklamada “Seçim bölgelerimizde seçmenlerimizin teveccühünü alan biz belediye başkanlarının görevi, parti içi mücadele ve bu mücadelede taraf olmaktan çok, görevimizin son gününe kadar halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi sürdürmektir” 

"Görüşlerimi yaygın basındaki gazetecilerle değil, bugüne kadar eleştiri ve takdirleriyle bizlere yol gösterici olan Eskişehir basını ile paylaşmayı uygun buldum"

Ataç, "“Eskişehir’in değerli basın mensupları… Son günlerde, mensubu olmaktan gurur duyduğum partim Cumhuriyet Halk Partisi’nde “Değişim” çağrıları üzerinden başlayan bir tartışma yaşanmaktadır. Söz konusu tartışmalara ilişkin olarak da siz değerli basın mensupları tarafından sıklıkla görüşlerim sorulmakta ve bir değerlendirmede bulunmam istenmektedir. Öncelikle bu konuya ilişkin görüşlerimi yaygın basında görev yapan gazetecilerle birebir paylaşmayı çok da doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Dolayısıyla; konu ile ilgili düşüncelerimi, bugüne kadar eleştiri ve takdirleriyle bizlere yol gösterici olan Eskişehir basını ile paylaşmayı daha uygun bulduğumu özellikle belirtiyorum" dedi. 

"Biz belediye başkanlarının görevi, parti içi mücadele ve bu mücadelede taraf olmaktan çok, görevimizin son gününe kadar halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi sürdürmektir"

Ataç, "Partimizde yaşananlara ilişkin söylemek istediklerime gelince: CHP’de değişim önceliği genel başkanlık makamından önce, parti tüzüğümüzde yer alan ve anti demokratik olduğuna inandığım bazı maddelerin değişmesi net olmalıdır. Zira… Söz konusu maddeler değişmediği takdirde genel başkanlık koltuğunda oturan isimlerin değişmesi hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Partide sistemin demokratik bir şekilde işleyişini aksatan tüzük maddeleri kesinlikle değişmeli, bu değişimi gerçekleştirebilmek için de bir tüzük kurultayı acilen toplanmalıdır. Genel başkanlık tartışması, kurultay öncesi yapılmaması gereken bir tartışmadır. Mahalli seçimler öncesi genel başkanlık için isim tartışmasının yaşanıyor olması, seçimlere yönelik olumsuz sonuçlar doğuracak olaylara neden olabilecektir. Seçim bölgelerimizde seçmenlerimizin güvenini alan biz belediye başkanlarının görevi, parti içi mücadele ve bu mücadelede taraf olmaktan çok, görevimizin son gününe kadar halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi sürdürmektir" diye konuştu. 

"Hiç kimsenin Eskişehir’in geleceğine yönelik olabileceklerle ilgili niyet okuma haddi olmamalıdır... Takdir Eskişehir halkınındır"

Ahmet Ataç, "Hiç kimsenin Eskişehir’in geleceğine yönelik olabileceklerle ilgili niyet okuma haddi olmamalıdır. Takdir her zaman Eskişehir halkınındır. Herkes kendi bölgesi özelinde gerekli özeleştiri, değerlenmesini yapabilir" diye ekledi. 

"CHP’de değişim kadar gelişime de ihtiyaç vardır"

Ataç ayrıca, "CHP’de değişim kadar gelişime de ihtiyaç vardır. Kurtuluş ve kuruluşun partisi olarak köklü, tarihsel ve ayrıcalıklı bir mirasa sahip olan CHP, yıllardır devam eden baskıcı bir yönetim anlayışından kurtulmada halkımızın umudu olmuş, olmaya da devam edecektir. Bir an önce iç hesaplaşmamızı sona erdirip ve ülkemizin aydınlık geleceği için yenilenme hareketini şekillendirecek politikalar etrafında stratejiler üretmeliyiz" dedi. 

"Kentimizin geleceği için partimizin bana vereceği her göreve hazırım"

Ataç, "Önümüzde yerel seçimlerde kentimizin geleceği için partimin bana vereceği her göreve hazırım. Hemşehrilerimizden aldığımız güç ile çalışmaya, “en iyi siyaset, en iyi hizmettir” ilkesi ile kentimize değer katmaya devam edeceğim. 1999’dan beri Eskişehir halkının bize olan güven ve desteğine karşı sonsuz minnetimi iletmek isterim" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@