AK Parti çözüm için çağrısını yineledi: "Eskişehirliler bıktı artık"

AK Parti Eskişehir'den şehirdeki trafik sorunuyla ilgili yeni açıklama: Hemşehrilerimiz şehir içi trafikten bunalmış ve yılmış durumdalar... Biz çözüm önerileri sunmaya devam edeceğiz...

SİYASET 15.11.2021, 15:17 15.11.2021, 16:06
AK Parti çözüm için çağrısını yineledi: "Eskişehirliler bıktı artık"

AK Parti Eskişehir Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Cevahir Manas, yaptığı açıklamada, Eskişehir’deki trafik sorununun her geçen gün artarak devam ettiğini belirterek, tramvayların geçiş üstünlüğü nedeniyle trafik keşmekeşini artırdığını ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çözüm odaklı yaklaşımda olmadığını söyledi.

"Yan alternatif yollar sunulmalı"

Manas, "Şehrimizin ana problemlerinden biri olan trafik sorunu üzerine gelen yakınmalar artık günlük yaşam kalitemizi etkiler hale geldi. Trafik adına çözüme odaklanmak, öncelikle şehir içi trafiği rahatlatmak veya şehre yan alternatif yollar sunmaktan geçer" dedi. 

"Tramvayın geçiş üstünlüğü trafik keşmekeşini artırıyor"

Manas, "Şehrimizin toplu taşıma araçlarından biri olarak kullanılan tramvay, tramvayların geçiş üstünlükleri ve şehir içerisinde her nokta da bulunan trafik lambaları ise çözüm yerine trafik yoğunluğunu daha bir keşmekeşlik içine sokar nitelikte" diye konuştu. 

"Üç tramvay geçiyor, tam sıra gelmişken..."

Manas, "Bu konuyla ilgili gelen söylemler şu şekilde; tramvay geçişi olan bir kavşakta ışık bekliyorsunuz. Üç tramvay ardı sıra geçiyor. Tam size sıra geliyor, bu esnada dördüncü tramvayın geçişi için ışık yine kırmızıya dönüyor. Bu süreçte ancak 2 en fazla 4 araç geçme hakkına sahip olabiliyor. Tüm bu yaşananlar da şehir iç trafiğinde yığılmalara ve karışıklığa sebebiyet veriyor" dedi. 

"22 yıl önce de aynı yol ve caddeler vardı, şimdi de... Yeni çözümler yapılmadı"

Manas, "Ayrıca Atatürk Caddesi ve Yunus Emre Caddesi üzerinde tramvay hatları olmamasına rağmen yaşanan bitmek tükenmek bilmeyen trafik yoğunluğu da dayanılmaz bir hal aldı. 22 yıl öncesinde de bu şehirde aynı yol ve caddeler vardı. Cadde ve yollar için çözümsel bir yaklaşımla güncellenmeler ne yazık ki yapılmadı. Ancak araç sayısı her geçen gün katlayarak arttı. Ve bunun üzerine şehrin merkez noktalarına giren tramvay hatları bindi" diye ekledi. 

"Çözük odaklı yaklaşmalıyız..."

Manas, "Genel anlamda tüm bu sıkıntılara çözüm çok yönlü olmalı. Otoparklar, yeni yollar, ana bağlantı yolları, mevcudiyetteki yolların imkân dâhilinde genişletilmesi gibi çözüm odaklı yaklaşımlar sergilenmeli. AK Parti Eskişehir olarak ısrarla trafik sorunun çözümüne yönelik sorgulamalarımıza ve çözüm odaklı yaklaşımlarımıza devam edeceğiz." dedi. 

AK Parti çağrısını yineledi: Yaşar Kemal Caddesi gibi alternatif yollar çevre yolunu da, şehir içi trafiğini de rahatlatır

Manas ayrıca, ""Birkaç ay öncesinde alternatif yollardan sadece birisi niteliğinde olan ve Çevre Yolu trafiğini de rahatlatacak olan Yaşar Kemal Caddesi için Belediyelerden somut bir yaklaşım ve çözüm önerisi hala gelmiş değil. Seyitgazi yolu ve Çevreyolu arasındaki bağlantı niteliğinde olabilecek bu cadde, Güney aksa alternatif bir yol olarak trafiği bu bölgede büyük ölçüde rahatlatacak çözüm niteliğindedir. Israrla çevre yolunu işaret edenler var ancak Yaşar Kemal Caddesi gibi alternatif yollar ile sadece çevre yolu değil şehir içi trafiğinin de büyük ölçü de rahatlatılabileceği hususunda ısrar ediyoruz" dedi. 

"Hemşehrilerimiz bunalmış ve yılmış durumdalar"

Manas, "Hemşehrilerimiz Eskişehir trafiğinden bunalmış ve yılmış durumdalar. Şehrimizin içerisinde yoğun trafik oluşturan yollarına alternatifler bulunması hususunda ivedi çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@