AK Parti'den Büyükerşen'in o sözlerine tepki... "İşçiler ekmeğiyle tehdit edilemez"

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in son meclis toplantısındaki o sözlerine AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener bir açıklama ile tepki gösterdi.

SİYASET 09.09.2022, 18:49 09.09.2022, 18:58
AK Parti'den Büyükerşen'in o sözlerine tepki... "İşçiler ekmeğiyle tehdit edilemez"

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda zam isteyen işçiler için "provokatör" tabirini kullanan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yönelik sert eleştirilerde bulundu. İşçiler için kullanılan ifadeleri "yakışıksız" ifadeler ve talihsizlik olarak niteleyen Gücüyener, açıklamasında, “AK Parti Grup Başkanvekilimizin geçtiğimiz günkü Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda kamuoyunun bilgilendirilmesi talebi karşısında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanının açıklamalarını hayretle takip ettik.  Ücret zammı isteyen işçilere içlerinde provakotörler var gereği yapılacaktır denmesi yakışıksızdır. Bu işçiler imkanlar dahilinde çalışmalarının karşılığını istiyorlar, emeklerinin karşılığını istiyorlar. İstedikleri şey ücret zammı, neyin provakasyonunu yapacaklar?" dedi. 

"İşçiler için provokatör demesi talihsizliktir"

Pınar Turhanoğlu Gücüyener, "İşçi için provakatör, gereğini yapacağım belediye başkanı adına talihsizliktir. İşçiyi ekmeğiyle tehdit etmektir ve bu kabul edilemez. En pahalı ulaşım şehrimizdeyken, en pahalı su şehrimizdeyken, en pahalı yol kenarı otopark şehrimizdeyken işçilere diğer illerden daha fazla zam istiyorlar, provokatör bunlar diyen belediye başkanı da bizim şehrimizde. Belediye başkanı binlerce işçi kapımıza gelip iş isterken belediye hasbelkader işçi olmuşlar diyor çalışanlar hakkında. Hatırlatmak isteriz ki iş istenen kapı kimsenin şahsi kapısı değildir. Devletin kapısıdır.  Belediye başkanının kullandığı da kamu kaynağıdır" diye konuştu. 

"Hiçbir çalışanını ekmeği ile tehdit etmesin"

Gücüyener ayrıca, "Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı çapulcular toplanıp kapıda bağırdı, alnım ak diyor. O gün verilen şikâyet dilekçeleri sonucu başlayan yargılamalar bugün hala ağır cezada devam ediyor, hakim çocukları da belediyede işe başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanının endişe etmesine gerek yok, işçileri başkanlığa aday olmayacaklar. Hiçbir çalışanını ekmeği ile de tehdit etmesin. Hasbelkader belediyede işçi olmuşlar diye seslendiği koltuk da kendisine emanettir" dedi. 

Murat Özcan sordu... Büyükerşen "Provokatörler var" dedi - Detaylar için tıklayın 

Yorumlar (1)
Sefer 3 hafta önce
Yazarı durumu net özetlemiş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@