AK Parti'den Eskişehir Büyükşehir'e tepki: Bu mu çevreci Büyükşehir!

AK Parti Eskişehir Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Neslihan Çavdar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda yaşanan egzoz gazı ölçümündeki usulsüzlüklerle ilgili açıklama yaptı, kritik sorular sordu...

SİYASET 05.02.2021, 13:39
AK Parti'den Eskişehir Büyükşehir'e tepki: Bu mu çevreci Büyükşehir!

AK Parti Eskişehir Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Neslihan Çavdar, yaptığı açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda yaşanan egzoz gazı ölçümündeki usulsüzlüklerin takipçisi olacaklarını söyleyerek, "Son günlerde Eskişehir'in cesur ve adil basını tarafından da gündeme getirilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na ait şehir içi hatlarda yolcu taşıma hizmeti veren 63 aracın egzoz gazı ölçümünde usulsüzlük yapıldığı bilinmekte ve konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmış bulunmaktadır" dedi.

Çavdar, "Sadece birkaç araçla plaka değiştirerek egzoz gazı ölçümü yaptıran Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar hiçbir açıklama yapmamıştır. Konuyla ilgili birçok soru yanıt beklemektedir" dedi. 

"Bu sorular cevaplanmalı"

Neslihan Çavdar cevaplanmasını istedikleri soruları şu şekilde sıraladı: 

 - Her çevre olayında duyar kasan, çevreci görünen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin bu olaydaki amacı nedir?
 - Belediye neden böyle bir usulsüzlük yapma gereği duymuştur?
 - Belediyeyi böyle bir duruma iten sebep usulsüz yakıt kullanımı mıdır?
 - Bu usulsüzlüklerin talimatını veren kim? Büyükşehir Belediye Başkanı yine özel yardımcılarının mı kurbanı olmuştur?
 -Konuyla ilgili idari soruşturma açılmış mıdır?

"Önce kaçak villa şimdi de bu"

Neslihan Çavdar ayrıcai "Önce kaçak villa, şimdi de egzoz gazı ölçüsünde usulsüzlük belediyenin sağlıklı bir şekilde yönetilemediğini açıkça göstermektedir. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@