AK Parti Eskişehir depremlerden sonra yapılanları açıkladı

 AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, deprem felaketi yaşandığı günden bu yana yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi verildi. AK Parti Eskişehir İl Teşkilâtı, ilçe teşkilâtları ve belediyelerin yaptıkları yardımlar açıklandı.

SİYASET 23.02.2023, 15:22 23.02.2023, 17:14
AK Parti Eskişehir depremlerden sonra yapılanları açıkladı

 AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada deprem felaketi yaşandığı günden bu yana yapılan faaliyetlere ilişkin bilgiler verildi.

İl Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve ülke olarak derin üzüntü duyduğumuz deprem felâketi sonrası, yaraları sarmak adına AK Parti Eskişehir Teşkilâtı, ilçe teşkilâtlarımız ve belediyelerimiz ile birlikte yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 

11 ilimizi etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından İl Başkanımız Zihni Çalışkan ve teşkilât mensuplarımız, Malatya ilini ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette vatandaşlarımızın talep ve önerileri not edilerek, başta AFAD olmak üzere gerekli mercilere iletildi. 

Malatya ziyareti sonrası İl Başkanımız Zihni Çalışkan, Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Nabi Avcı ile birlikte şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımız için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu bağlamda; 

24 saat esasına göre çalışmaların devam ettiği Valilik Kriz Yönetim ve Koordinasyon Merkezi,  

DSİ 3. Bölge Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi, 

Eskişehir Şehir Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde tedavi gören depremzede vatandaşlarımız, 

Eskişehir Öğretmenevi ve Doğan Aslan Bey KYK Yurdu’nda misafir edilen depremzede vatandaşlarımız ziyaret edildi."

Deprem bölgesine yönelik yardım çalışmalara ve gerçekleştirilen ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Yaşanan asrın felâketinde millet olarak yüreğimiz yandı. Yaşanan acıların tarifi yok. Felâketin ilk gününden bu yana milletimizin her daim olduğu gibi kenetlenmesi ve kilometrelerce yardım kuyrukları oluşturmasının dünyada başka bir örneği yok. Allah’ın izniyle bu zorlu günleri hep birlikte aşacağız. Büyük yıkım yaşanan şehirlerimizdeki depremin izlerini silmek için devletimiz her zaman olduğu gibi milletinin yanında olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah'ın izniyle bu zorluğu da hep birlikte aşacağız" dedi. 

Çalışkan, "Yaraları birlikte sarmak adına, elimizden gelen bütün çözüm yollarını kullanıyoruz. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda teşkilâtımızın ve belediyelerimizin yardım çalışmalarına yön veriyor, valiliğimizin yürüttüğü koordinasyon çalışmalarına katkı sağlıyoruz. Ayrıca, şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede kardeşlerimizin barınma ve temel ihtiyaçlarıyla ilgili tüm taleplerini valiliğimiz ve ilgili kurumlarımızla anında çözüme kavuşturuyoruz. Vakit polemik değil; bir olma, iri olma, diri olma vakti. Bu zorlu süreçte taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu. 

Açıklamada bugüne kadar AK Parti Eskişehir İl Teşkilâtı, ilçe teşkilâtlarımız ve belediyeler olarak deprem bölgesine yapılan yardımlar şu şekilde açıklandı: 

Yardım Tırı: 48 Adet 

Görevli: 88 Personel 

Gıda: 1.050 Koli 

Bebek Maması: 150 Koli 

Battaniye: 2.400 Adet 

Hijyen Paketi: 250 Koli

Su: 4 Tır 

Elektrikli Isıtıcı Soba: 1.080 Adet 

Ekmek: 53.000 Adet 

Yatak: 320 Adet 

Yastık: 500 Adet 

Halı: 100 Adet 

Kefen Bezi: 14.000 Metre 

Giyim: 500 Koli 

Konteyner: 9 Adet 

İş Makinesi: 11 Adet

Binek Araç: 19 Adet 

Mobil Mutfak: 3 Adet

Açıklamada, depremzede vatandaşlara yapılan yardımlara peyderpey devam edildiği ve edileceği de ifade edildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@