AK Parti Odunpazarı ve Tepebaşı'nda hangi ilçe başkanları ile seçime gidecek?

AK Parti'de Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe başkanları kimler olacak? İlçe başkanları için temayül yoklamaları tamamlandı...

SİYASET 17.03.2023, 20:15 17.03.2023, 20:22
AK Parti Odunpazarı ve Tepebaşı'nda hangi ilçe başkanları ile seçime gidecek?

Eskişehir'de AK Parti'de Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar ve Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu’nun milletvekili aday adaylığı için görevlerinden ayrılmalarının ardından merkez ilçe başkanlarının belirlenmesi adına düzenlenen temayül yoklaması, teşkilât mensuplarının yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
 
Temayül yoklamaları; AK Parti Sakarya Milletvekili – İl Koordinatörü Çiğdem Erdoğan Atabek başkanlığında, teşkilât mensuplarının yoğun katılımlarıyla iki oturum şeklinde 10.00 – 13.00 ve 14.00 – 17.00 saatlerinde il binasında düzenlendi.  
 
Odunpazarı ilçe teşkilât mensuplarının yer aldığı 181 kişilik listede 135 oy kullanılırken, Tepebaşı ilçe teşkilât mensuplarının yer aldığı 181 kişilik listede ise 132 oy kullanıldı.  
 
Sandıktan çıkan sonuçlar Genel Merkez uhdesinde değerlendirilerek, yeni ilçe başkanlarının atanmasının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği belirtildi. 

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın milletvekili aday adaylığı için görevden ayrılması sonrasında, Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar ve Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu da istifa ederek milletvekili aday adayı olduklarını açıklamıştı. 

Genel Merkez tarafından İl Başkanlığı görevine Süleyman Reyhan atanırken, 14 Mayıs'ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri seçimi öncesinde, Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe başkanlığı görevlerine de kimlerin atanacağı merakla bekleniyor. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@