Ambulansla götürüldü, sedyede oyunu kullandı

Eskişehir’de 87 yaşındaki Mustafa Uzun, sedye üzerinde ambulansla getirildiği okulda oyunu kullandı.

SİYASET 14.05.2023, 11:10 14.05.2023, 12:11
Ambulansla götürüldü, sedyede oyunu kullandı

Eskişehir’de 87 yaşındaki Mustafa Uzun isimli vatandaş, sedye üzerinde ambulansla geldiği okulda oyunu kullandı.

Vatandaşlar, 13’üncü Cumhurbaşkanı ile 28. dönem milletvekillerini belirlemek için sabah saatlerinden itibaren oy kullanmaya başladı. Vatandaşlar oy kullanmak için seçmen kağıtlarıyla bağlı oldukları okullara gelerek kuyruklar oluşturdu.

Ambulansla evinden alındı, sedyeyle oyunu kullandı

Yürüme engeli bulunan ve yaşlılar 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından oy kullanacakları okullara getirildi.

Sağlık ekipleri tarafından sedyede oy kullanmak için Ahmet Olcay İlkokulu’na getirilen 87 yaşındaki Mustafa Uzun, 1293 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra tekrar ambulansa bindirilen Uzun, “Memleket için hayırlı olsun” dedi.

91 yaşında tekerlekli sandalye ile oyunu kullanmaya gitti: "Herkes oyunu kullanmalı"

Eskişehir’de yaşayan 91 yaşındaki Mustafa Nurettin Kayalı da, tekerlekli sandalyesiyle geldiği okulda oy kullanmak için sıra beklerken, ettiği dualarla seçimlerin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Vatandaşlık görevini yerine getirmek üzere oy kullanacağı Dumlupınar İlköğretim Okulu’na gelen 91 yaşındaki Mustafa Nurettin Kayalı, oy kullanacağı sınıf önünde sandık sırası beklerken, ettiği dualarla çevredekilerin dikkatini çekti. Bu yaşına kadar kaç kez oy kullandığını hatırlamadığını belirten Kayalı, seçim sonucunun vatana millete hayırlı olması için dua ettiğini belirtti. Erken saatlerde gelerek kalabalık olmadan oy kullandığının altını çizen Kayalı şöyle konuştu; “Erkenden oy kullanmaya geldim, herkesin de oyunu kullanmasını isterim. Görme zorluğu yaşıyorum, yürümekte zorluk yaşıyorum ama tekerlekli sandalye ile olsa da oy kullanmaya geldim. Bu zamana kadar çok kez oy kullandım, bu bizim vatandaşlık görevimiz olduğu için 91 yaşında yine kullanıyorum. İnşallah seçim sonuçları ülkemize hayırlı uğurlu olur. Zaten sık sık dua ederim, burada da içimden dua etmek geldiği için öyle bir davranışta bulundum. Allah hepimizin yardımcı olsun ve dualarımızı kabul etsin inşallah.”
Oy kullanmak için okulda hazır halde bekleyen diğer vatandaşlar ise Mustafa Kayalı’nın ettiği duaları ilgiyle dinledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@