Bakan Dönmez ile görüşen Günay açıkladı... "Büyükşehir yapmazsa Cumhur İttifakı yapar"

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez'i ziyaret etti... Günay'dan Eskişehir'de gündeme oturacak bir açıklama geldi...

SİYASET 26.03.2021, 13:01 27.03.2021, 21:38
Bakan Dönmez ile görüşen Günay açıkladı... "Büyükşehir yapmazsa Cumhur İttifakı yapar"

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden sorumlu Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez’i ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Milletvekili Günay'dan Eskişehir'in gündemine oturacak ve çok konuşulacak bir açıklama geldi. 


Çifteler'e üretilecek, ihtiyacı olan ilçelere sağlanacak 

Günay “Dış ilçelerimizin en büyük sorunlarından biri köy yollarının bozuk olması, diğeri de kilitli parke taşı ihtiyacı. Bu sorunlara yerel çözümler üretmek adına Çifteler Belediye Başkanımız Kadir Bıyık’ın tarafıma ilettiği ilçemizdeki üretim projesini hayata geçirmek üzere Sayın Bakanımıza projeyi anlattık. Bu proje ile Çifteler Belediyesinin asfalt üretim tesislerinde üretim yapılması, ihtiyacı olan ilçelerimizin merkez ve köylerinin yollarının yapılması hedeflenmektedir" dedi.

Enerji Bakanlığı hibe destek verecek

Milletvekili Günay, "Enerji Bakanımızın da desteklediği proje için hibe malzeme desteği talebimiz olumlu karşılandı. Ayrıca kurulacak olan kilit parke taşı tesislerin de üretilen kaldırım taşları da yine hem Çifteler ilçemiz hem de ihtiyacı olan belediyelerimize dağıtılacak" diye konuştuç.

Cumhur İttifakı ilçelerinde Eskişehir Büyükşehir'in yapmadığı hizmetler yapılacak 

Günay açıklamasında, "Yaptığımız ilçe ve köy ziyaretlerinde vatandaşlarımız bu konuda Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan noktalardaki mağduriyetlerini sıkça dile getiriyorlar. Bu proje ile Cumhur İttifakı ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan ancak Büyükşehir Belediyesi'nin gerekli ilgiyi göstererek hizmet götürmediği noktalarda vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecek ve bu noktalara hizmet götürülecek. Yani bu proje sayesinde Büyükşehir Belediyesi'nin yapmadığı bazı işlere de çözüm üretmiş olacağız" dedi.

Günay, "Enerji Bakanımız Sayın Dönmez’e verdiği destek, Belediye Başkanımız Sayın Bıyık’a üretim bazlı yaklaşımı için teşekkür ederim" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@