Bakan Dönmez: TEI'de gençlerin enerjisi ortamları yakıyordu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Eskişehir'de kurulu TEI'de düzenlenen "Gençliğin Enerjisi TEI'de Buluşuyor" etkinliğinde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

SİYASET 25.05.2023, 16:48 25.05.2023, 16:55
Bakan Dönmez: TEI'de gençlerin enerjisi ortamları yakıyordu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, Eskişehir'de kurulu TUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) düzenlenen "Gençliğin Enerjisi TEI'de Buluşuyor" etkinliğinde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik kapsamında öğrencilere yerleşkesi gezdirilen TEI'nin geçmişten bugüne katettiği mesafeler anlatıldı.

Daha sonra Bakan Fatih Dönmez, TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Saim Dinç ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden gelen öğrencilerle buluştu.

Gençlere hitabında Dönmez, enerjide dışa bağımlı olmamanın önemini vurgulayarak, TEI gibi kuruluşlar sayesinde dışa bağımlılığın azaldığını ifade etti.

Dinç de gençlerin Türkiye'yi daha ileri götüreceğini kaydetti.

Akşit de çalışma hayatında edindiği tecrübeleri aktararak gençlere tavsiyelerde bulundu.

Dönmez, Dinç ve Akşit, konuşmalarının ardından gençlerin sorularını yanıtladı.

"TEI'de gençliğin enerjisi yine ortamları yakıyordu... Bambaşka bir gençlik geliyor"

Bakan Dönmez, etkinlikle ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "TEI'de gençliğin enerjisi yine ortamları yakıyordu. Sorularıyla, yorumlarıyla, dünyaya bakış açısıyla bambaşka bir gençlik geliyor. Gençler bizi geçmişimize götürdü. Biz de onların zamanına misafir olduk. Türkiye Yüzyılını gençlerle birlikte inşa edeceğiz" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@