Büyükerşen Kesikbaş'la hesaplaştı mı?

Celalettin Kesikbaş'tan Büyükerşen'e sürpriz ziyaret... Büyükerşen, Kesikbaş'la hesaplaşacaktı, o konuda konuştular mı?

SİYASET 03.06.2021, 14:16 03.06.2021, 14:24
Büyükerşen Kesikbaş'la hesaplaştı mı?

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 

Kesikbaş'tan çok konuşulan "villa" paylaşımı gelmişti 

Yakın zamanda, Alpu Belediyesi'nin Anadolu Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği URAYSİM projesinin iptali istemiyle dava açtığını sosyal medyadan duyuran Celalettin Kesikbaş, ayrıca, "Bu arada itiraza konu alan 26 dönüm. Kentin muhtelif tarım alanlarında 26 dönüme villa yapan çok insan var. URAYSİM feda edilmemeli" ifadelerinin yer aldığı bir tweet atmış, bu paylaşım çok konuşulmuştu. 

Büyükerşen çok sinirlenmiş, "Onunla hesaplaşacağız" demişti

Kesikbaş, konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren açıklamalarda da bulunmuş, Yılmaz Büyükerşen, 9 Mart 2021 tarihindeki Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında sinirli bir şekilde isim vermeden, ""Ama bunu bizim Alpu Ovası dahil, tarım arazilerinde spekülasyon yaparak, kendilerine yeni bir sanayi odası kurma amacında olanların ve kendilerine ayrı bir sanayi bölgesi kurmak isteyenlerin beyanları var, görüyorum gazetelerde. Alpu arazisine kaçak villa bile yapılır, ama şey verilmez diye... Onunla hesaplaşacağız daha sonra, o arkadaşımızla... O da ayrı... Ben sesimi çıkarmam herkesle iyi geçinmeye gayret ederim ama bir noktaya gelirim, kırmızı noktayı vurdu mu... Onunla da ayrıca hesaplaşacağız görüşeceğiz" diyerek, Kesikbaş'a yönelik sert bir açıklamada bulunmuştu. 

Kesikbaş'tan "kırmızı noktalı" tweet gelmişti 

Kesikbaş da bu sözler sonrasında, sosyal medya hesabından, ""Eskişehir için hedefimiz “KIRMIZI noktaya getir(T)mek değil. MAVİ noktaya gelmek. Maske+Mesafe+Hijyen+Empati" ifadeleri yer alan bir paylaşımda bulunmuş, Kesikbaş'ın bu mesajı, Büyükerşen'in "kırmızı noktaya vurdu mu..." sözlerine gönderme olarak yorumlanmıştı. 

Ziyarette ne konuştular?

Büyükşehir Belediyesi'nden bugün yapılan açıklamada ise Kesikbaş'ın Büyükerşen'i makamında ziyaret ettiği, Büyükerşen'in bu ziyaret için Kesikbaş'a teşekkür ederek, “Eskişehir, Türk ve dünya sanayisinde önemli bir noktaya hızla ilerliyor. Bu kapsamda yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemini sanayicilerimizin en az hasarla atlatmasını diliyorum” dediği belirtildi. 

Açıklamada, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş'ın da Büyükerşen'e teşekkür ederek, “Eskişehir Sanayi Odası olarak ihracat yapmak isteyen tüm sanayicilerimizin yanındayız. Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde ülkemizin bir numaralı mücadelesi, ihracat yaparak gelişmek olmalı. Bu konuda belediyelerimizle iş birliği yaprak uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başarılı şehircilik uygulamaları ile Eskişehir başta turizm olmak üzere kentin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunuyor. Biz sanayiciler de üretim çalışmalarımızı sürdürerek ve vatandaşlara yeni iş istihdamı sağlayarak Eskişehir ekonomisine destek oluyoruz" dediği belirtildi.

Büyükerşen Kesikbaş'la hesaplaştı mı? 

Ziyaret sonrasında, akıllara yine Büyükerşen'in meclis toplantısındaki sert tepkisi ve söylediği "Onunla hesaplaşacağız daha sonra, o arkadaşımızla... O da ayrı...Onunla da ayrıca hesaplaşacağız görüşeceğiz" sözleri geldi. 

Büyükerşen ve Kesikbaş arasında neler yaşanmıştı? Tüm detayları aşağıdaki haber linklerinden okuyabilirsiniz... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@