Çakırözer'e tepki büyüyor

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etti, açıklamalarda bulundu... Çakırözer'e sosyal medyadan çok sayıda tepki mesajı yağıyor... 

SİYASET 06.06.2021, 11:05 07.06.2021, 12:10
Çakırözer'e tepki büyüyor

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Osman Kavala ve Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti, açıklamalarda bulundu. 

Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret edip görüştü 

T24'ün haberine göre, Çakırözer ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada "Selahattin Demirtaş Edirne Cezaevi’nde 1671 gündür tutuklu. AİHM hakkında iki önemli karar verdi. Hem ilgili daire, hem de Mahkeme Genel Kurulu tutuklanmasında hak ihlali olduğunu ve derhal serbest bırakılmasını istedi. Ama ısrarla içeride tutuluyor. Davalarında siyasi ifadeleri, açıklamaları dışında tek bir delil yok. Onu AİHM kararlarına rağmen zindanda tutmak da ayrı bir hukuksuzluktur" dedi. 

Çakırözer'in bu ziyaretlerine sosyal medyada çok sayıda tepki mesajı yağıyor... 


"Eskişehir'in vekiline hiç yakışmadı, tüm şehre ayıptır"

AK Parti Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi Erkan Koca, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Eskişehir gibi vatanına milletine bağlı bir şehrin vekiline yaptığı bu ziyaret hiç bir şekilde yakışmadı. “Selahattin Demirtaş teröristtir” demekten hiçbir zaman çekinmeyiz. Şehrimizdeki vatandaşlarımızın oylarıyla makama gelip bunu yapmanız tüm şehire yapılan ayıptır!!" ifadelerine yer verdi. 


Tepki mesajları yağıyor 

Erkan Koca'nın paylaşımı altına ve sosyal medyada diğer mecralarda yapılan çok sayıda yorumlarda şehitlerimiz hatırlatılıp Utku Çakırözer'e tepki gösterildi. İşte o mesajlardan bazıları... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@