Cumhurbaşkanı Erdoğan yakalananları tek tek açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında FETÖ ile mücadele konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.. Örgütün o üst düzey yöneticisinin de yakalandığını açıkladı...

SİYASET 05.07.2021, 20:30 05.07.2021, 20:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan yakalananları tek tek açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda, FETÖ ile ilgili mücadele konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, FETÖ'nün yakalanan üst düzey yöneticilerini fotoğrafları ile açıklarken, FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın yakalandığını da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeledeki önemli gelişmeleri de aktardı... 

Erdoğan, FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın MİT tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu Türkiye'ye getirildiğini belirterek, şunları söyledi:

"FETÖ'yü kökünden kazıma çalışmalarına da kararlılıkla devam ediyoruz. Yurt içinde saklanan kripto FETÖ'cülerin önemli bir kısmını belirleyerek kamudan ve toplumdan temizledik. Bu mücadelenin uzun soluklu olduğunun bilinciyle FETÖ'yü ortadan kaldırma çalışmalarına devam edeceğiz."

"FETÖ'NÜN ORTA ASYA SORUMLUSU TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ"

"Yurt dışındaki örgüt mensuplarına yönelik çalışmalarda, bugüne kadar 100'ün üzerinde birçok kişinin Türkiye'ye getirildiğini söyleyebiliriz. Selahaddin Gülen ve Ahmet Yiğit, İsmail Okkalı, FETÖ'nün PKK ile ilişkisini sağlayan Gürbüz Sevilay, ülkemize getirilen isimlerden bazılarıdır. MİT, son olarak FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'yı ülkemize getirdi."

Erdoğan'dan emeklilere bayram müjdesi! Detaylar için tıklayın... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@