Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Belediyeleri şan, şöhret için kullananlar bu seçimde kaybedecek

Afyonkarahisar'da ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yerel seçimlere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

SİYASET 25.08.2023, 22:11 26.08.2023, 01:37
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Belediyeleri şan, şöhret için kullananlar bu seçimde kaybedecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısından teşkilat üyelerine seslendi.

"Belediyeyi şan şöhret için kullanmaya çalışanlar, başka amaçlar için belediyeyi araç olarak kullananlar bu seçimde kaybedecek Allah'ın izniyle"

Konuşmasında yerel seçimlere değinen ve partisine tam destek isteyen Yılmaz, “Genelde olduğu gibi yerelde de inşallah vatandaşımıza güven veren parti AK Parti olacak. Güven veren ittifak ‘Cumhur İttifakı’ olacak ve güven veren lider Recep Tayyip Erdoğan ile onun yol arkadaşları olacak inşallah. Bu seçimlerde vatandaşımız bakacak, geçen dönem malum bazı belediyeler muhalefet tarafından alındı. Bu süreçte vatandaşımız bunların karnesini, notlarını gayet güzel seçimde verecek inşallah. Ben şuna inanıyorum. Belediyeyi şan şöhret için kullanmaya çalışanlar, başka amaçlar için belediyeyi araç olarak kullananlar bu seçimde kaybedecek Allah'ın izniyle. Ama gerçek, samimi belediyecilik yapmak isteyenler, belediyeyi başka amaçlar için bir araç olarak görmeyen, hizmet için bir araç olarak görenler bu seçimde vatandaşımızın teveccühünü kazanacak inşallah” dedi.

“Sosyal medyada organize azınlıkların oluşturduğu algılara teslim olmamalıyız”

Yerel seçimlerde AK Parti’nin teşkilatlardan iki önemli hususu yerine getirmesini beklediklerini ifade eden Yılmaz, özellikle yüz yüze iletişimin önemli olduğuna dikkat çekti. Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti:
Afyonkarahisar bizim kalemiz, hakikaten çok güçlü destek aldığımız bir ilimiz. Ama çok sayıda belediyemiz var. İnşallah yeni rekorlarla, yeni güçlü sonuçlarla hep birlikte yerel seçimleri göreceğiz. Teşkilatlarımızdan beri bu süreçte iki tane talebim var. Teşkilatlar AK Parti'nin omurgası. Teşkilat yoksa milletvekili de yok, belediye de yok, başka şey de yok. Dolayısıyla partimiz, teşkilatımız çok kıymetli. Teşkilatlarımızdan 2 şey bekliyoruz. Bir vatandaşımızı çok iyi dinlemelerini bekliyoruz. Teşkilat kılcal damarlar gibi adeta vatandaşımızın. Büyükşehirde, mahallede, köyde, sokakta ne düşündüğünü, ne beklediğini bizden neyi talep ettiğini çok iyi ve gerçekçi bir şekilde tespit etmeli. Sosyal medyayla demiyorum. Sosyal medyada organize azınlıkların oluşturduğu algılara teslim olmamalıyız. Onlara teslim olsak bu seçim sonuçlarını zaten böyle görmezdik. Gerçek insanlarla, gerçek iletişim kurmak. Yüz yüze iletişim kurmamız lazım. Bu açıdan teşkilatlarımıza büyük görev düşüyor. İkinci beklediğimiz de şu, AK Parti'yi liderimizi, zihniyetimizi, hizmetlerimizi ve yerelde yaptıklarımızı vatandaşımıza çok iyi anlatmamız lazım. Nelerle uğraştığımızı, hangi badirelerden ülkeyi geçirerek bu noktaya getirdiğimizi önce kendimiz tabii iyi. Dersimizi çalışacağız. Sonra gidip halkımıza anlatacağız.”

Yılmaz, ekonomiye ilişkin de açıklamalarda bulundu. Yılmaz, açıklamasında Şubat ayında meydana gelen ve büyük bir yıkıma sebep olan depremin ardından bölgeye yapılan yatırımlar ve kentsel dönüşüm konusuna dair “Büyük bir afet, hiç böyle küçümsenecek bir şey değil. 11 vilayeti, 14 milyondan fazla insanımızı doğrudan etkileyen bir afet. Bunun onda biri bir ülkede olsa ne kadar iyi olursa olsun ekonomisi etkilenir. Dolayısıyla bu büyük bir afet. Bunun yaralarını sarmamız birkaç yıl alacak. Ama Allah'ın izniyle bu yaraları hep birlikte saracağız. Şu anda çadırda kalan hak sahibi kalmadı neredeyse. Bütün vatandaşlarımız konteynerlerde geçici olarak barınma hizmeti alınıyor. Kalıcı konutların inşasına başladık. Diğer taraftan altyapı yatırımlarını yapıyor. Sadece konutlar değil ki, yol var, su var, elektrik, doğal gaz var, eğitim ve sağlık hizmeti var. Bütün bunların bu yükü hep birlikte kaldırıyoruz. Sadece merkezi yönetim bütçesinden bu sene, gelecek yılı ondan sonraki yılı saymıyorum. Sadece bu yıl harcayacağımız para 762 milyar Türk lirası. Çok büyük bir rakam hakikaten ama çok şükür güçlü bir ülkemiz var. İstikrarlı bir yönetimimiz var. Bu ağır yükü de devlet ve millet olarak hep birlikte inşallah kaldıracağız. Ülkemizi çok daha güvenli yarınlara taşıyacağız.” diye konuştu.

“Gerekirse bazı yeni kanuni düzenlemeler yapıp bu işleri daha da kolaylaştıracağız”

Kentsel dönüşüm konusunda iktidarın gerekeni fazlası ile yapacağını vurgulayan Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Bir taraftan da afet riski olan bölgelerimizde kentsel dönüşümle milyonlarca konutu dönüştürmeye hedefliyoruz. O konuda da bir takım çalışmalar yapıyoruz. Şunu da ifade etmek isterim. Afyon'da bir deprem ili olduğu için özellikle altını çizmek isterim. Krizi yönetmek istemiyorsak riskleri yönetmemiz lazım. Dolayısıyla riskli alanlarda hızlı bir şekilde dönüşüm sağlamamız lazım. AK Parti olarak 20 yılda çok önemli dönüşümler sağladık. Belli bir yere geldik. Ama daha yapmamız gereken işler var. Dolayısıyla. Kentsel dönüşüm başta olmak üzere riskli alanların dönüşümüne önümüzdeki dönemde çok daha fazla ağırlık vereceğiz. Gerekirse bazı yeni kanuni düzenlemeler yapıp bu işleri daha da kolaylaştıracağız.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@