Destici: Katliam ötesi bir soykırım

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Gazze'ye harekat başlatan İsrail'e sert tepki gösterdi...

SİYASET 14.05.2021, 10:02 14.05.2021, 10:10
Destici: Katliam ötesi bir soykırım

İsrail’in, Filistin’e yaptığı zulmün engellenmesi için bir an önce harekete geçilmesinin gerektiğini söyleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Birleşmiş Milletler, bölge ülkeleri, Arap Birliği, İslam ülkeleri ve Türkiye yarını beklemeden ayağa kalkmalı" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail'in Gazze'ye başlatmış olduğu kara harekatını sert bir dille eleştirerek tepki gösterdi. İsrail’in soykırım gerçekleştirdiğini söyleyen Genel Başkan Destici, “Siyonizmin yeryüzündeki askeri gücü terörist İsrail kara, hava ve denizden Gazze'ye vahşi bir operasyon başlatarak katliam ötesi bir soykırım gerçekleştiriyor. Onlarcası çocuk olmak üzere şimdiden yüzlerce masum insan hayatını kaybetmiş, şehit olmuş vaziyette. Hiçbir Müslüman, vicdanı olan hiçbir insan buna seyirci kalmamalı. Birleşmiş Milletlerin, Bölge ülkeleri, Arap Birliği, İslam Dünyası, Türkiye yarını beklemeden ayağa kalkmalı ve bu soykırıma dur demelidir” diye konuştu.

“Katiller yok olacak ve zulümlerinde boğulacaklardır”
İsrail’in soykırım operasyonunun başarısızlıkla sonuçlanacağını belirten Destici, "İsrail'i hedef gösterip, Filistin'i koruma bahanesiyle Lübnan'a yerleşen ve bir devlet gücü elde eden ‘güya siyonizm karşıtı’ yapının harekete geçme ihtimalinde dahi İsrail Ordusu bunları yapamayacak iken onların şu ana kadar ki sessizliği de acaba bu soykırımın bir parçası mıdır? İnanıyorum ki; İsrail Gazze'ye karadan başlattığı soykırım operasyonunda 2016'daki akıbeti yaşayacaktır. Lakin özellikle uluslararası sularda denizden hedef gözetmeden yaptığı bombardıman Türkiye'nin de içinde olduğu bölge ülkeleri donanmaları tarafından mutlaka engellenmelidir
Şüphesiz; İsrail Terör Devleti'nin Filistin'e, Gazze'ye başlattığı bu soykırım operasyonu başarısızlıkla sonuçlanacak, en nihayetinde katiller yok olacak ve zulümlerinde boğulacaklardır. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin ve mazlum Filistin Gazze halkının yardımcısı olsun" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@