DSP'li Tambova'dan aşı çağrısı

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova yaptığı açıklamada vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek aşı çağrısında bulundu...

SİYASET 29.07.2021, 12:57 29.07.2021, 13:01
DSP'li Tambova'dan aşı çağrısı

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve DSP Gölge Kabine Spor Bakanı Dilara Tambova, artan vaka sayılarına vurgu yaparak, yeni tedbirlerin gündeme alınmaması için aşılamanın önemine değindi. 

Tambova, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bilindiği gibi ülkemiz ve dünya, henüz covid salgınının etkisinden kurtulabilmiş değildir ve salgını yavaşlatmanın da aşılamadan başka bir tedbiri henüz yoktur. Ülkemizde, nispeten gerilemiş olan oranlarda, ne yazık ki ciddi bir artış gözlenmekte ve aşılmaya karşı gerekli duyarlılığın ehemmiyeti de giderek artmaktadır.

Hepimizin malumu; artış bu hızla devam ederse, yine bazı tedbirler alınması ihtimali gündeme gelebilir. Ancak ne esnafımızın ne de genel olarak ülke ekonomisinin, bu ağır tedbirleri kaldıracak gücünün olmadığı da bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, biraz daha duyarlı davranarak;  esnaf kapılarımızın kapanmaması, vaka sayılarının yükselmesi sonucunda sağlık çalışanlarının yükünün yeniden artmaması ve en önemlisi de can kayıplarımızın ve hasta sayılarının yükselmemesi için aşı konusunda hassasiyet göstermeli ve çevremizi de teşvik etmeye çalışarak, bir an evvel bu salgın hastalığı gündemimizden çıkarmalıyız.

Bununla birlikte; şehrimizdeki aşılama çalışmalarının başarılı şekilde sürdürülmesi bizim açımızdan çok önemlidir. Son derece sistematik,  doğru orantıda ilerlemekte ve aşılama oranında neredeyse yüzde seksene yaklaşılmaktadır. Bu vesile ile Eskişehir’de hizmet veren ve pandemi sürecinin başından bu yana büyük bir özveri ile çalışan tüm sağlık emekçilerimizin hakkını teslim etmek isterim. Başta idari kadrolar olmak üzere; il sağlık müdürümüz, hastanelerimizin idari kadrolarında bulunan değerli uzman hekimlerimiz, kıymetli hemşirelerimiz ve bütün sağlık personeline Eskişehir adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Bizler de bu kadar emek ve özveriye karşılık; vatandaş bilinci ve sorumluluğuyla davranarak, aşı konusunda duyarlılık gösterelim ve bu salgını hep birlikte yenelim."
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@