Emine Nur Günay Seyitgazi'yi de köy köy gezdi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ‘Köy Köy Eskişehir’ projesi kapsamında Seyitgazi'nin köylerini de ziyaret etti, vatandaşların taleplerini dinledi, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

SİYASET 29.07.2022, 13:54 29.07.2022, 14:14
Emine Nur Günay Seyitgazi'yi de köy köy gezdi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ‘Köy Köy Eskişehir’ projesi kapsamında Seyitgazi Köy ziyaretlerine devam etti. Ziyaretlerinde Günay'a, İl Yönetiminden Dış İlçe Koordinatörü Ahmet Akpınar ve Seyitgazi İlçe Koordinatörü Murat Gürbüzer, İlçe Başkanı Yaşar Türk, Kadın Kolları İlçe Başkanı Suriye Akipek, Gençlik İlçe Başkanı Uğur Şen ve ilçe yönetimi eşlik etti.

"Sorunları ve önerileri kendilerinden dinliyoruz, ihtiyaçları yerinde tespit ediyor, doğru bilgileri iletiyoruz"

Prof. Dr. Günay, "Köy sakinlerimizi yerlerinde ziyaret etmek, sorunları ve önerilerini kendilerinden dinlemek, bizim ve hükümetimizin çalışmaları hakkında doğrudan bilgi vermek bizler için çok değerli. Her fırsatta hemşerilerimizle bir araya geliyoruz, misafirleri oluyoruz. Her köyümüzde şehit veya engelli ailesi varsa mutlaka ziyaret ediyoruz, devletimizin desteklerinden yararlandıklarını görüyoruz, ihtiyaçları varsa tespit ediyor ve ilgili kurum veya kişiler ile paylaşıyoruz" dedi. 


Talepleri dinledi... Şehit ailesini ziyaret etti

Günay'ın ilk durağı Karaören köyü oldu. Köy sakinleri ile bir araya gelen ve mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini dinleyen Günay, "Mahalle Muhtarı Ramazan Topal taleplerini iletti, muhtarlık binasının tadilatının yapılması ve kilit parke taşı ihtiyacını dile getirdi. En temel sorunlardan biri elektriklerin sık kesilmesi, Kırka yolu konusuydu. Köyümüzde ikamet eden şehidimiz Zekeriya Tetik'in annesi Fadime ve kızkardeşi Gönül Tetik'in ziyaret etti. Kendilerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileten Günay “Şehit annemizin evine misafir olduk, dualarını aldık, sohbet ettik. Anadolu kadınımızın metaneti ve güzel yüreğini gördük" dedi. 


Gökbahçe'de de ihtiyaçları dinledi, Yeşil ailesine misafir oldu 

Seyitgazi'de Gökbahçe Mahallesi'ni de ziyaret eden ve Gökbahçe sakinleri ile bir araya gelen Günay, "Muhtarımız Hidayet Karakaya ve köy sakinleri ile muhtarlık binasında sohbet ettik, Gökbahçeli hemşerilerimizi dinledik. Gökbahçe Göleti konusunu açıkladım, güvenlik için kamera ihtiyacı dile getirildi. Sosyal Tesis olarak kullanılacak alanı gezdik, kaba inşaatı biten binanın bitirilmesi için destek istediler. Talepler değerlendirilecek, ilgili mercilerle görüşeceğim" dedi.

Gökbahçe'de Yeşil ailesinin evine konuk olan Günay, Hasan'ı ziyaret etti. Misafirperverliklerinden dolayı annesi Yeter Yeşil'e ve kardeşi Ramazan Yeşil'e teşekkür etti. Günay “Hasan kardeşimiz çok özel, annesi ve kardeşi ile sohbet ettik. Tüm bakım ve geçim annesi Yeter Yeşil ve kardeşi Ramazan Yeşil'in üzerinde. Hasan’ın çok istediği akülü arabayı en kısa zamanda temin edeceğiz inşallah. Misafirperverlikleri için kendilerine çok teşekkür ederim" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@