Erdoğan'dan yerel seçim mesajı!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı, yerel seçimle ilgili de konuştu...

SİYASET 04.08.2023, 14:56 05.08.2023, 13:56
Erdoğan'dan yerel seçim mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

"Türkiye'yi tarıyoruz, en iyi adayları tespit edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerle ilgili soruya; "Türkiye'yi tarıyoruz taramaya devam ediyoruz. En iyi aday tespitlerini yaparak seçime hazırlanacağız" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşme konusunda Erdoğan, "Henüz tarih netleşmedi. İstihbarat başkanım görüşmeleri yapıyorlar. Ağustos ayı içerisinde inşallah bu ziyaret gerçekleşir" ifadelerini kullandı.

Tahıl koridoruna yönelik soruya Erdoğan, “Rusya ile aynı çizgideyiz. Tahılların una çevrilmesi ve bunların fakir ülkelere naklini yapacağız. Şu anda bile biz bakanlığımızı olarak bu adımları atmaya, yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Fransa'nın yaptığı iş iyi değil. Geçmişteki yaptığı uygulamalar bütün bunlar dünyanın bütün kayıtlarında mevcut. Hele ki bunu Afrikalılar biliyor. Altın sevki durdurulmuş durumda. yapılan ülkelere zulmün karşılığıdır” şeklinde konuştu.

"Amiralliğe yükselmesi çok güzel... İnşallah bunun devamı gelecektir"

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Kurmay Albay olarak görev yapan Gökçen Fırat'ın  ilk kadın amiral olarak terfi etmesi sorusuna da Erdoğan, “Bu atamadan çok çok memnun oldum, hele de böyle bir kızımızın amiralliğe yükselmesi çok güzel. Ben kendisini kutluyorum. Bundan sonraki şuralarda inşallah bunun devamı gelecektir” dedi

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@