Erdoğan dev buluşmaya telefonla bağlandı... Eskişehir'e çağrıda bulundu

Eskişehir'de binlerce kişinin katıldığı "Reis'e vefa buluşması"na sürpriz yaparak telefonla bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'e bir çağrıda bulundu.

SİYASET 27.05.2023, 00:08 27.05.2023, 18:21
Erdoğan dev buluşmaya telefonla bağlandı... Eskişehir'e çağrıda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in de iştirak ettiği "Reis'e Vefa Buluşması"na telefon bağlantısıyla katıldı.

Binlerce kişinin katıldığı ve büyük bir coşkuyla gerçekleşen Şehit Anıl Gül Spor Salonu'ndaki etkinliğe, Bakan Dönmez'in konuşması sırasında telefon bağlantısıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salonda bulunanları selamladı.

"Eskişehir pazar günü sandıkları patlatmaya hazır mı! Bu seçim bir kırılma noktası, rehavete kapılmayın"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Sevgili gençler, şu anda İstanbul Dolmabahçe'den Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Öncelikle geceniz mübarek olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun. Siz gençlerle birlikte böyle bir programda gerçekten en azından sesinizi duymak, coşkunuzu duymak, beni de çok daha farklı bir aleme sevk etti. Pazar günü artık seçime gidiyoruz ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci turunda sizlerin dinamizmi inanıyorum ki özellikle Türkiye'nin geleceğini, Türkiye'nin yeni yüzyılını çok daha farklı bir hale getirecek. Eskişehir pazar günü sandıkları patlatmaya hazır mı! Yalnız bu kalan 24 saatte durmadan, usanmadan bütün arkadaşlarınızı, bütün dostlarınızı özellikle pazar günü sabahtan sandığa gitmeye sevk etmeniz lazım. Buna da hazır mıyız? Çünkü bu seçim ciddi manada biliyorsunuz rehavete yer vermeden bir kırılma noktası olacak seçimdir ve Eskişehir bugüne kadar olan bu süreci tersine çevirmeye  hazır mı! Ben bu vesileyle sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum."

"Sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum"

Erdoğan, partisi tarafından Esenler Dörtyol Meydanı'nda düzenlenen mitingi anımsattı.

Esenler'de muhteşem bir miting yaptıklarını dile getiren Erdoğan, "Yarın inanıyorum ki Beykoz'da da aynı şekilde muhteşem bir miting yaparak artık finali göğüsleyeceğiz. Sizlerden büyük destek bekliyorum. Sizlere inanıyorum. Sizlere güveniyorum ve sizleri Allah'a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasını ve o anları aşağıdaki paylaşımdan izleyebilirsiniz

Bakan Dönmez: Bu milleti namertlere yar etmeyeceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Biliyorsunuz, işimiz sadece oy vermekle, çevremizdeki kardeşlerimizi sandığa götürmekle bitmiyor. 28 Mayıs günü sandıklarda görevli bütün sandık müşahidi kardeşlerimiz, ıslak imzalı tutanakları alana kadar işimiz devam ediyor. Ekranda ne zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın zaferini görürüz, o zaman tamam deriz, bu iş bitti deriz. Ama şimdi çalışma zamanı, şimdi gayret zamanı. Çok kıymetli dava arkadaşlarım, bizler ne badireler atlattık, ne zorlukları birlikte göğüsledik. Millet iradesine yönelen tehditleri hep birlikte bertaraf ettik. İstiklal ve istikbalimize, devletimizin bekasına, milletimizin huzur ve refahına kasteden şer odaklarını birlikte defettik. Ey muhtıra, parti kapatma davası, 17-25 Aralık hukuk darbesi, MİT başkanımızın şahsında Cumhurbaşkanımıza kurulan kumpas, Gezi Parkı eylemleri, 367 krizi ve nihayetinde 15 Temmuz darbe girişimi. Birileri partimizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı sürekli hedef aldı. Türkiye'yi yerli ve milli olmayan bir siyaset resmiyle karşı karşıya bırakmak istedi. Vesayet odakları hep sahnedeydi. Sanmayın ki her mağlubiyetten sonra çekilecekler. Farklı oyunlarla, farklı kişilerle, yeni olayları, yeni krizleri, yeni sorunları sahaya sürecekler. Ancak herkes şunu iyi bilsin ki, biz burada oldukça bu milleti namertlere yar etmeyeceğiz. Biz bir oldukça, iri oldukça, diri oldukça onlar da her daim yenilgiye mahkûm olacaklar” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@