Ermeni provokatörler Murat Mercan'ı ve Türkiye'yi susturamadı!

Ermenilerden ABD'de çirkin provokasyon! Washington Büyükelçisi Murat Mercan'ın konuşmacı olarak katıldığı programı Ermeni provokatörler engellemeye çalıştı. Polis provokatörlere müdahale etti, Murat Mercan konuşmasını yaptı. Dışişleri Bakanlığı ve AK Parti Sözcüsü Çelik saldırıya sert tepki gösterdi.

SİYASET 30.09.2023, 17:01 30.09.2023, 17:11
Ermeni provokatörler Murat Mercan'ı ve Türkiye'yi susturamadı!

ABD’nin Los Angeles kentinde bir grup Ermeni provokatör, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi, Eskişehir'in eski milletvekillerinden Hasan Murat Mercan'ın Güney California Üniversitesinde (USC) konuşmacı olarak katıldığı programı engellemeye çalıştı.

Dışarı çıkartılan grup ile polis arasında arbede yaşandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik olaya tepki gösterirken "Yunus Emre Enstitüsü'müzün Los Angeles'ta düzenlediği ve Washington Büyükelçimiz Sn Murat Mercan'ın da katılımcısı olduğu programa yönelik provokatör Ermeni grupların saldırgan girişimini şiddetle kınıyoruz" mesajını paylaştı.

Ermenilerden çirkin saldırı! Murat Mercan'ın konuşmasını engellemeye çalıştılar

ABD’nin Los Angeles kentindeki Güney California Üniversitesinde (USC) düzenlenen ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ın konuşmacı olarak katıldığı "Türk Dış Politikasında Kamu Diplomasisinin Rolü" adlı konferansa Ermeni provokatörler gölge düşürdü. Konferansın başlangıcında Ermenistan bayrağı taşıyan bir grup Ermeni provokatör, konferansın iptal edilmesi talebiyle protesto gerçekleştirdi. Güvenlik ve polis, Büyükelçi Mercan'a ve Azerbaycan’ın Los Angeles Başkonsolosu Ramil Gurbanov’a sözlü saldırıda bulunan provokatörleri salondan çıkardı. Bu kez Mercan'ın konuşma yapmak üzere kürsüye çıkmasıyla başka bir grup Ermeni protestoya başladı. Polis ve güvenliğin grubu dışarı çıkarması yaklaşık 15 dakika sürdü. Konferans boyunca dışarıda bekleyen provokatörler, gürültü yaparak programı engellemeye çalıştı. Yeniden binaya girmeye çalışan gruba, polis ve güvenlik müdahale etti. Taraflar arasında arbede yaşandı.

Konferansın ardından bazı Türk yetkililer de dışarıda Ermeni provokatörlerin fiziki ve sözlü saldırısına uğradı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: GEREKLİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ülkemizi ve Azerbaycan'ı, son dönemde ise Ermenistan Hükümetini ve bölgedeki barış sürecini de hedef alan radikal diaspora gruplarının nefret dilinin şiddet eylemlerine dönüşmesi endişe vericidir. Heyetimize fiziki saldırıda bulunanlar hakkında gerekli hukuki süreç tarafımızdan başlatılacaktır" denildi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: BÜYÜKELÇİMİZ MURAT MERCAN'IN KATILDIĞI PROGRAMA YÖNELİK SALDIRGAN GİRİŞİMİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından "Yunus Emre Enstitüsü'müzün Los Angeles'ta düzenlediği ve Washington Büyükelçimiz Sn Murat Mercan'ın da katılımcısı olduğu programa yönelik provokatör Ermeni grupların saldırgan girişimini şiddetle kınıyoruz" mesajını paylaştı.

İşte Ömer Çelik'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım...

Yunus Emre Enstitüsü'müzün Los Angeles'ta düzenlediği ve Washington Büyükelçimiz Sn Murat Mercan'ın da katılımcısı olduğu programa yönelik provokatör Ermeni grupların saldırgan girişimini şiddetle kınıyoruz.

O anları aşağıdaki paylaşımdan ve videodan izleyebilirsiniz

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@