Eskişehir'e yeni Millet Bahçesi... Prof.Dr. Günay açılışını yaptı

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Günyüzü ilçesine ziyaretinde ilçede yapılan Millet Bahçesi'nin açılışını da gerçekleştirdi, yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

SİYASET 16.07.2021, 11:13 16.07.2021, 11:24
Eskişehir'e yeni Millet Bahçesi... Prof.Dr. Günay açılışını yaptı

AK Parti Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Günyüzü ilçesini ziyaret etti.

İlçede yapılan Millet Bahçesi açılışını da gerçekleştiren Prof. Dr. Günay, ‘’İlçelerimizde vatandaşlarımıza hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. İlk günden beri takibini gerçekleştirdiğimiz millet bahçesi projemizin tamamlanmasının ardından bugün açılışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Belediye Başkanımız Menderes Durgut’a ve emeği geçen herkese Günyüzülü hemşerilerim adına teşekkür ederim. Sağlıklı günlerde kullanmalarını dilerim. Günyüzü gelişmeye, büyümeye devam edecek" dedi. 

Esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi 

Prof. Dr. Günay her ilçe ziyaretinde olduğu gibi pazarı ve esnafı ziyaret etti. Esnafın öneri ve isteklerini dinleyen Günay, pazar ziyareti sırasında vatandaşlarla da sohbet etti. Prof. Dr. Günay, “Pandemi sonrası piyasanın bir noktada canlandığını görmek mutluluk verici. Ekonominin temel taşlarından bir tanesi esnaflarımız. Kendileriyle mevcut durum, önerileri ve istekleri konusunda sohbet ettik. Her geçen gün pandeminin etkilerini biraz daha geride bırakacağız. Hep birlikte her anlamda iyileşeceğiz. Esnafımızın yanındayız ve kendileri de bunu çok iyi biliyorlar. Esnafımızın anlayışı ve desteği için teşekkür ederim" diye konuştu. 

Kaymakam Akelleri ve Belediye Başkanı Durgut ile ilçedeki projeleri görüştü 

Prof. Dr. Günay İlçe Kaymakamı Burak Akelleri’de ziyaret etti. Daha sonra Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut’u da ziyaret eden Günay, “Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla her ilçemizde olduğu gibi bir araya geldik ve ilçemizdeki mevcut durum, potansiyel yatırımlar, vatandaşlarımızın istek ve önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Her ilçemizin kendine özel ihtiyaçları var. Bunları not alıyor, takibini gerçekleştiriyoruz. Bu verileri dikkatle inceliyoruz ve ilgili kurum ve kişiler ile iletişimdeyiz. İlçelerimiz için daha yapacak çok işimiz var. Durmak yok çalışmaya devam.”şeklinde açıklamada bulundu.

Yatırımları inceledi, bilgi aldı 

Prof. Dr. Günay, ilçede yapılan önemli yatırımları da yerinde inceledi. Belediye Başkanı Menderes Durgut ve Günyüzü Kaymakamı Burak Akeller ile birlikte bir dükkan açılışı gerçekleştiren Günay, dükkan sahibine hayırlı ve bereketli işler diledi. Daha sonra Belediye’ye ait otelin açılışını da gerçekleştiren Günay, “Belediyemizin yerelde hizmetleri çok değerli. Başkanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Burada kırsal kalkınmaya yönelik attığımız adımlara hız kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu. 

Gökpınar Barajı'na DSİ Bölge Müdürü ile özel ziyaret 

Prof. Dr. Günay ilçe merkezindeki ziyaretleri ve açılışlar ardından Gökpınar Barajı’nı da ziyaret etti. Prof. Dr. Günay’a DSİ Bölge Müdürü Kağan Şan eşlik etti ve gezi sonrası bir sunum ile Prof. Dr. Günay’ı çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Prof. Dr. Günay, “İlk günden beri Gökpınar Barajı projesini takip ediyoruz. DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız ve Bölge Müdürümüz Kağan Şan ile sürekli iletişim halindeyiz. Su hayattır diyoruz ve suyu milletimiz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gökpınar Barajı’nın yapımıyla sağlanacak sulama kapasitesi ve teknik bilgiler ile alakalı daha önce de paylaşımlarda bulunmuştuk. Gökpınar Barajı ilçemiz, şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli bir proje, devasa bir yatırım oldu. Başta Cumhurbaşkanımız ve Tarım ve Orman Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@