Eskişehir'in yeni Valisi belli oldu

Valiler Karanamesi ile 57 ile yeni vali atandı. Eskişehir'in yeni Valisi belli oldu...

SİYASET 10.08.2023, 01:11 10.08.2023, 02:23
Eskişehir'in yeni Valisi belli oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Karanamesi'ne göre 57 ile yeni vali atandı.

Yeni atama kararları ile Eskişehir'in yeni Valisi de belli oldu. Eskişehir Valiliği'ne, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy atandı...

Hüseyin Aksoy kimdir?

  1963 yılında Trabzon ili Köprübaşı ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu burada tamamladı. 1980 yılında Trabzon Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. 1984 yılında Fakültenin Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

        1985 yılında Trabzon Kaymakam Adayı olarak (73. Dönem) göreve başladı.
        Vakfıkebir, Alucra ve Arsin Kaymakam Vekilliklerinde bulundu.
        1988 yılında Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayarak yeni kurulan Isparta ili Aksu Kaymakamlığına Kurucu Kaymakam olarak atandı.
Aksu Kaymakamlığı görevini yürütürken 1990-1991 yılları arasında yabancı dil eğitimi ve yönetim yapısı üzerine incelemede bulunmak üzere ABD 'de bulundu.
        1991 yılında yine Kurucu Kaymakam olarak yeni kurulan Rize Hemşin Kaymakamlığına atandı. Hemşin Kaymakamlığı görevi sırasında yaklaşık bir yıl süre ile Rize Pazar İlçesi Kaymakamlığını vekaleten yürüttü.
        1993 yılında Malatya Yeşilyurt Kaymakamlığına atandı,
        1995 yılında içişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliğine atandı.
        1996 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. Teftiş Kurulunda bulunduğu süre içerisinde Teftiş, inceleme ve araştırma, özel denetim, soruşturma gibi birçok farklı görevi yerine getirdi.
        Mülkiye Başmüfettişi kadrosunda iken;
        1997 yılında Başbakanlık İnsan Hakları Koordinatör Üst Kurulu Sekreteryasında İçişleri Bakanlığı temsilcisi olarak görev aldı. Bu süre içerisinde İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi noktasında yapılan birçok çalışmaya katkıda bulundu. Bazı Kanun Tasarı Taslakları çalışmalarında görev aldı.
2000 yılında İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevine getirildi. Yaklaşık 1.5 yıl bu görevde bulundu.
        2001 yılında Muğla Valiliğine atandı. 4 yıl 3 ay bu görevi yürüttü.
        2006 yılında Mersin Valiliğine atandı. 4 yıl 4 ay bu görevi yürüttü
        2010 yılında Samsun Valiliği görevine atandı.4 yıl 4 ay bu görevi yürüttü.
        2014 yılında Diyarbakır Valiliği görevine atandı. 2 yıl 9 ay bu görevi yürüttü.
        2017 yılında Kocaeli Valiliğine atandı. 3 yıl bu görevi yürüttü.

        09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aydın Valiliğine atandı ve bu görevine 18.06.2020 tarihinde başladı. 

Hüseyin Aksoy, 10 Ağustos 2023 tarihli Valiler Kararnamesi ile Eskişehir Valiliği görevine atandı.      

57 ile yeni vali atandı... Hangi illere hangi isimler atandı? İşte listesi... 

16 büyükşehrin valisi değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesine göre 57 ile yeni vali atandı. Aralarında İzmir, Adana ve Manisa’nın da bulunduğu 16 büyükşehrin valisi değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre 57 ile yeni vali atandı. Aralarında İzmir, Adana ve Manisa’nın da bulunduğu 16 büyükşehrin valisi değişti. Söz konusu atama kararlarına göre; Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Ağrı Valisi Mustafa Koç, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Aydın Valisi Yakup Canbolat, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Burdur Valisi Türker Öksüz, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Denizli Valisi Ömer Faruk Çoşkun, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Edirne Valisi Yunus Sezer, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Hakkari Valisi Ali Çelik, Iğdır Valisi Ercan Turan, İzmir Valisi Süleyman Elban, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Kilis Valisi Tahir Şahin, Kütahya Valisi Musa Işın, Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Manisa Valisi Enver Ünlü, Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muş Valisi Avni Çakır, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Ordu Valisi Muammer Erol, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Samsun Valisi Orhan Tavlı, Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Şanlıurfa Valisi, Hasan Şıldak, Şırnak Valisi Cevdet Atay, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Yalova Valisi Hülya Kaya, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan ve Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu oldu.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@