Gelecek Partisi Eskişehir'de karıştı! Toplu istifa polemiği

Eskişehir'de Gelecek Partisi'nde ortalık karıştı! Yaşanan istifalarla ilgili İl Başkanı Mahir Sayın ve eski İlçe Başkanı Kasım Karakaş'tan farklı açıklamalar geliyor...

SİYASET 29.11.2021, 12:08 29.11.2021, 12:14
Gelecek Partisi Eskişehir'de karıştı! Toplu istifa polemiği

Gelecek Partisi Eskişehir Tepebaşı İlçe Örgütü'nde yaşanan istifalar gündemde... 

Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın, partiden 72 kişinin istifa etmediğini, 8 kişinin istifa ettiğini savunurken, eski Tepebaşı İlçe Başkanı Kasım Karakaş, 70-72 kişi olarak istifa kararı aldıklarını söyledi. Karakaş “Teşkilat olarak istifa kararı aldık. E-devlet üzerinden istifalarımızı veriyoruz” dedi.

Sayın: 8 istifa var, 72 istifa değil 

Eskişehir’de Gelecek Partisi'nin eski İlçe Başkanı Kasım Karakaş, partiden kendisiyle birlikte ekibi olduğu 72 kişinin istifa ettiğini açıklamasının ardından İl Başkanı Mahir Sayın da açıklamada bulundu. Gelecek Partisi'nden eski ilçe Başkanı Kasım Karakaş’ın soyadını taşıyan 8 kişinin istifa ettiğini söyleyen Sayın, 72 istifanın doğru olmadığını öne sürdü. Sayın ayrıca, Karakaş’ın ıslak imzalı bir istifasının partiye ulaşmadığını da söyledi.

Karakaş: 70-72 kişi istifa kararı alındı, E-devlet üzerinden istifaları vermeye başladık 

İstifaların doğru olduğunu savunan Kasım Karakaş ise, “Biz teşkilat olarak 70-72 kişi istifa kararı aldık. E-devlet üzerinden istifalarımızı vermeye başladık. Belirttiğimiz sayı bir kaç gün içinde tamamlanacaktır” dedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@