Gelecek Partisi'nden ayrılıp BBP'ye katıldılar

Gelecek Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Emre Bakırel ve Tepebaşı İlçe Başkanı Necati Gedik ile birlikte 200'e yakın Gelecek Partisi üyesi, Büyük Birlik Partisi'ne (BBP) katıldı. 

SİYASET 28.04.2021, 14:38 28.04.2021, 15:03
Gelecek Partisi'nden ayrılıp BBP'ye katıldılar

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan şu ifadeleri kullandı: "Bugün iki değerli kardeşimizin rozetlerini takacağız. Gelecek Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Emre Bakırel ve Gelecek Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Necati Gedik ve onlarla birlikte iki yüze yakın Gelecek Partili kardeşimiz Büyük Birlik Partisi'ne katıldı. Kendilerine hoşgeldin diyorum" dedi.

Esnaf sorunlarını gündeme getirdi

Ahmet Namık Akdoğan ayrıca pandemi döneminde esnafın sorunlarını gündeme getirerek siyasi partilere çağrıda bulundu. Akdoğan şunları söyledi: "Ülkemiz ciddi bir buhrandan geçmekte bir yılı aşkın bir süredir Dünyayı kasıp kavuran salgın belasıyla uğraşmaktadır. Milletimiz sağlık çalışanları başta olmak üzere Devletimizin tüm birimleriyle bu mücadeleyi vermekte sıkıntılar had safhaya ulaşmış bulunmaktadır. Gelinen noktada 17 günlük kapanmayla birlikte aylardır sıkıntı içerisinde olan esnafımız daha da zorlu bir sürecin içerisine girmiş elektriğini doğal gazını kirasını bu kapanmayla birlikte hiç ödeyemeyecek bir hale gelmiştir.

 'Zaman, olanın olmayana verme zamanıdır. Şimdi değilse ne zaman?' 

Bu noktada Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin aylar önce yapmış olduğu bir çağrıyı hatırlatarak bizde buradan bir çağrı yapmak istiyoruz. Biliyorsunuz, Genel Başkanımız TBMM de grubu bulunan partilerin almış oldukları hazine yardımından vazgeçip adil bir şekilde bu yardımın, ki yaklaşık 480 milyon lira, zor durumda olan esnaf vatandaşlarınıza dağıtılmasını teklif etmişti. 

Esnaf ve ticaret odalarına çağrı

Biz de buna ilaveten şu teklifte bulunmak istiyoruz: Yıllarca esnafın vermiş oldukları aidatlarla ve bir takım ücretli belge satışlarıyla kasalarını dolduran Ticaret Odaları ve Esnaf Odalarının kendi personel ve giderlerini bir kenara ayırıp kasalarında ve banka hesaplarında bulunan paraların her oda kendi zor durumda olan esnafını tespit ederek adil bir şekilde dağıtmasını gerekiyorsa yönetim kurullarında karar alarak daha olmazsa bağlı bulundukları TOBB Esnaf Odaları Birliği Federasyon Konfederasyon ve dahi Ticaret Bakanlığıyla ortak gerekli olan kanun değişikliklerini yaparak bu talebimiz göz ardı edilmemeli, bu süreçte hiç olmazsa esnafımıza bir can suyu sağlamalıdırlar.

Öte yandan, özel bir talep olarak tarafıma iletilen şehrimizde bulunan iki bine yakın uzun zamandır kontak kapatmak zorunda kalan Servisçiler Birliğinin sorunlarına da el atılması ve çözümü noktasında ilgili birimlerin harekete geçmesini ivedilikle talep etmekteyiz.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@