İmamoğlu'ndan sonra Yavaş da "Kılıçdaroğlu" dedi

Kılıçdaroğlu'nun "Artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" çağrısına İmamoğlu'ndan sonra Yavaş da destek verdi.

SİYASET 23.09.2022, 12:47 23.09.2022, 13:02
İmamoğlu'ndan sonra Yavaş da "Kılıçdaroğlu" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de partisinin 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Halk düşmanlarını birlikte yeneceğiz ve özgürlük, doğruluk, adalete susamış halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz. Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Artık karar verin. Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum" diye seslendi.

Kılıçdaroğlu'nun çağrısına ilk yanıt İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. İmamoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Her koşulda sayın genel başkanımızın yanındayım" yazdı. 

Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Elazığ'da temel atma törenindeyken de bu desteğini yinelemişti. 

"Yarın bu ülkenin başındasınız"

İmamoğlu konuşmasında, "Sizin önderliğinizde çok büyük bir mücadele yürüyor şu anda. Altılı Masa ve oradan doğacak olan yeni iktidar günleri. Siz bugün ana muhalefet liderisiniz, yarın bu ülkenin başındasınız. Bugün bu ülkenin başında olan insan yarın bu ülkenin muhalefeti olacak. Genel Başkanım bir kez daha gelip bu okulu açacağız. Sizlerle beraber geldiğimizde eminim ki siz bütün muhalefeti davet edersiniz buraya, öyle tahmin ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu'nun ardından bir destek de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Yavaş, Twitter'da Kılıçdaroğlu ile birlikte fotoğrafını paylaşarak "Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@