İsviçre'de PKK'dan 23 Nisan Festivaline saldırı! Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki!

İsviçre'de hain terör örgütü PKK yandaşlarından oluşan bir grup düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali'ndeki Türk vatandaşlarına ve çocuklara saldırdı! Dışişleri Bakanlığı'ndan çirkin saldırıya sert tepki geldi...

SİYASET 09.05.2022, 00:44
İsviçre'de PKK'dan 23 Nisan Festivaline saldırı! Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki!

İsviçre'nin Basel kentinde bugün düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali'nde terör örgütü PKK yandaşlarından oluşan bir grup Türk vatandaşlarına saldırdı. Çirkin olaya Dışişleri Bakanlığı da yaptığı yazılı açıklama ile sert tepki gösterdi. 

İsviçre'nin Basel kentinde Türk vatandaşları tarafından bugün bir 23 Nisan kutlama etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe çok sayıda Türk vatandaşı ve çocuk kişi katıldı, terör örgütü PKK yandaşları tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırı esnasında büyük arbede yaşanırken, sayıları 40’a yakın olduğu tahmin edilen PKK’lı saldırganlar, Türk vatandaşlarına önce sözlü olarak hakaret etti daha sonra ise kutlama alanını koruma altına almak için kullanılan demir bariyerleri vatandaşların üzerine attı. Olayda çok sayıda kişi yaralanırken, yaralılardan bazılarının durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.

İsviçre medyası olayın organize bir saldırı olduğunu duyurdu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki: "Avrupa'nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmışlar... Failleri süratle cezalandırılmalı"

İsviçre'de yaşanan çirkin olayla ilgili Dışişleri Bakanlığı yayımladığı mesajla tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

"İsviçre'nin Basel kentinde bugün düzenlen "23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali"ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Bir terör örgütünün ve sempatizanlarının Avrupa'nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmış olmaları, terör örgütünün çirkin yüzünü uluslararası kamuoyuna bir kez daha göstermiştir.

Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu menfur eylemin faillerinin süratle adalete teslim edilerek, hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz.".

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@