İYİ Parti'lilerden Büyükerşen'e destek

Büyükerşen - Nebi Hatipoğlu kavgası devam ederken, İYİ Partili birçok isim Büyükerşen'i düzenledikleri yemekte ağırlayarak destek ve "Yanındayız" mesajı verdi.

SİYASET 08.08.2023, 14:22 08.08.2023, 14:36
İYİ Parti'lilerden Büyükerşen'e destek

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun açıklamaları sonrasında, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Nebi Hatipoğlu arasında başlatan tartışma devam ederken, dikkat çekici bir buluşma gerçekleşti. 

İYİ Parti Eskişehir kurucuları, milletvekili aday adayları ve eski yöneticiler ile sağ siyasetin tanınan isimleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i akşam yemeğinde ağırladı, katılımcılar Büyükerşen’e destek açıklaması yaparak, “Yanınızdayız” mesajı verdi.
 

İYİ Partililer ve merkez sağdan isimler... Kimler katıldı?       

Devlet eski Bakanı Bahattin Şeker, İYİ Parti’nin Eskişehir kurucuları arasında yer alan ve 14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olan eski Odunpazarı ilçe başkanı Ramazan Gültekin ve Mehmet Emin Yeşil, Mihalıççık İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Sosyal, eski yöneticilerden Neriman Sarıçam başta olmak üzere sayıları 40’a yaklaşan İYİ Partili isimlerin Büyükerşen’i misafir ettiği yemeğe yeni kurulan ATA Parti mensupları, DYP, Demokrat Parti gibi merkez sağ siyasetten Adnan Sagay, İsmail Türk ile Bekir Sıtkı Saraç gibi isimler de katıldı. 

Buluşma ile ilgili yapılan basın açıklamasında, düzenlenen yemekte İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun son günlerde Büyükerşen’i hedef alan eleştirilerini kabul etmediklerini ve haksız bulduklarını belirten partililerin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen sadece Eskişehir değil, Türkiye için bir şans ve çok önemli bir değerdir. Büyükerşen Eskişehir’in kaderini değiştiren isimdir. Geçmişte bırakın bu şehre turist gelmesini Eskişehirliler olarak bizler tozdan, çamurdan nefes alamazdık. Bugün herkesin imrendiği, Avrupa şehirleri standartlarında pırıl pırıl bir şehrimiz var. Yapılanları yok saymak, hatta daha ötesini söylemek kabul edilebilir değil. Yılmaz Hocamızın yanındayız. Onun vizyonu ile Eskişehir’in geldiği nokta tartışılmaz durumdadır. Yılmaz Hoca üzülürse Eskişehir üzülür. O yüzden bugün bir araya gelmek istedik. Sayın vekil siyasete yeni gelmiş olabilir ama biz bu partiyi büyük emeklerle kurduk. Kaldı ki İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener de Yılmaz Hocamızı çok sever ve sayar. Davetimize icap ettiği için Hocamıza çok teşekkür ederiz" dedikleri belirtildi. 

"Herkes kapılarını kapatırken, biz Meral Akşener için salonlarımızı tahsis ettik"

Büyükerşen konuşmasında partililere teşekkür ederek, “Bugüne kadar yaptığımız hizmetleri hep siyaset üstü düşünerek yaptık. Parti rozetimi göreve geldiğim 1999 yılında, Başkan olduğum gün çıkardım ve o anlayışla partiler üstü hizmet ettim. Eskişehirliler o yüzden bize hep güvendi hep destek verdi. Biz de o güveni ve desteği hiçbir zaman boşa çıkarmadan çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Eskişehir ve Eskişehirlilerin terazisi çok hassastır ve her zaman doğru tartar. Bunu iyi bilmek lazım. Öte yandan hatırlatmak isterim; İYİ Parti’nin kuruluşunda yapacağı toplantılar için herkes kapılarını kapatılırken, çok değer verdiğim Meral Akşener hanımefendi için biz salonlarımızı tereddütsüz tahsis ettik. Her zaman güzel ve doğru iletişimimiz oldu. Son olarak bu güzel akşamda nazik davetiniz için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu. 

Konuşmalar sonrası partililer tarafından Büyükerşen’e çiniden yapılmış Atatürk silueti hediye edildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@