Kadir Kodak: Eskişehir'de gördüğüm en büyük sorun...

CHP Eskişehir Milletvekili aday adayı Kadir Kodak, sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

SİYASET 05.03.2023, 12:57 05.03.2023, 13:18
Kadir Kodak: Eskişehir'de gördüğüm en büyük sorun...

CHP Eskişehir Milletvekili aday adayı Kadir Kodak, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Eskişehir Gümüşhaneliler Derneği’ni de ziyaret etti.

Kadir Kodak, Dernek Başkan Vekili Uğur Yücel ve yönetim kurulu üyeleri le görüştü. Eskişehir'de sosyal ve kültürel alanda farkındalık oluşturan projelere imza attıklarını söyleyen Başkan Vekili Uğur Yücel, ziyareti nedeniyle Kadir Kodak’a teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu. Uğur Yücel ayrıca “Gümüş Akademi” projesi çerçevesinde üniversiteli gençlerle ilgilendiklerini, onların kariyer planlamasına destek olduklarını belirtti. 

"Mahallelerde sorunları, sıkıntıları dinliyorum... Eskişehir'de gördüğüm en büyük sorun işsizlik

Kadir Kodak da, “Yaklaşık bir yıldır sahadayım. Halkımızla iç içe bir seçim çalışması yürütüyorum. Gerek Eskişehir merkezde ve gerekse kırsalda çalışmalarımı aralıksız devam ettiriyorum. Günde ortalama 7-8 ziyaret gerçekleştiriyorum. Eskişehir’in 539 adet mahallesi var. Bugüne kadar bunların 360'ına gittim. Başlarken söz verdiğim gibi tamamına gideceğim. Düşünün seçime az bir süre kaldı. Kalan sürede hiçbir partinin adayı bu kadar mahalleyi ziyaret edemez. Çünkü zaman yok. Dün akşam Seyitgazi ilçemizde en uzak mahallelerden biri olan Karaören mahallesi  ile Yeşiltepe Mahallesini ziyaret ettim.  Sorunları sıkıntıları yerinde tespit ediyor hemşehrilerimizi dinliyorum.Gördüğüm en büyük sorun işsizlik" dedi. 

"Hemşehrilerimize telefon numaramı veriyorum, vekil olursam numaramı değiştirmeyeceğim"

Eskişehir'de hemşehri derneklerinin çoğunu ziyaret ettiğini sözlerine ekleyen Kadir Kodak, “Gittiğim hiçbir yerde siyaset yapmıyorun. Hemşeri dernek üyeleriyle tanışıyorum. Görüştüğüm hemşehrilerimize üzerinde cep telefonu numaram yazılı kartımı veriyorum. Vekil olursam telefon numaramı değiştirmeyeceğim. İnsan insana her zaman lazım. Ulaşılabilir bir vekiliniz olacağım. Halktan kopuk bir vekil kesinlikle olmayacağım”dedi.

"Bugünden sonra beni de bir Gümüşhaneli fahri hemşehriniz olarak görmenizi isterim"

Kadir Kodak ayrıca, “Kahramanmaraş'ta yıkılmayan bir fırına denk geldim. Fırıncı un olması halinde ekmek yapıp ücretsin dağıtabileceğini söyledi. Eskişehir’e gelince çevremizle birlikte eş dost ve arkadaşlarımızın destekleriyle bir TIR un ayarladık. TIR şoförünün yanına binerek Kahramanmaraş’a gittim. Unları fırıncıya ellerimizle teslim ettik. Hemen ekmek yapıp ellerimizle depremzedelere dağıtmaya başladık. Biz büyük bir milletiz. Bu felakette yaraları hep birlikte sarıyoruz. Bu anlamda sizlere ve sizlerin şahsında tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Derneğinizin faaliyetlerini biraz önce dinledim. Özellikle gençlere yönelik faaliyetiniz için tebrik ediyorum. Ülkemizin geleceği olan o gençlerle bir programda bulunmak isterim.Bir arada yaşamanın güzelliğini görüyoruz. Gümüşhane’ye ait kültürel değerlerinizi burada yaşamak ve yaşatmak çok kıymetli. Bugünden sonra beni de bir Gümüşhaneli fahri hemşehriniz olarak görmenizi isterim" diye konuştu. 

Ziyaretin sonunda CHP Eskişehir Milletvekili aday adayı Kadir Kodak, ziyaretin anısına kendisine sunulan ziyaretçi defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@