MHP'den Türk Tabipler Birliği için kanun teklifi

MHP, Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) adının değişmesi için Meclis Başkanlığı'na kanun teklifi sundu.

SİYASET 17.11.2022, 15:45 17.11.2022, 15:49
MHP'den Türk Tabipler Birliği için kanun teklifi

MHP, Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) adının değişmesi için Meclis Başkanlığı'na kanun teklifi sundu. Teklifte; 'Türk Tabipler Birliği' ibaresinin 'Tabipler Birliği' olarak değiştirilmesi isteniyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, 6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği kanununda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu. Kanun teklifinde Türk Tabipleri Birliği ibaresinin 'Tabipler Birliği' olarak değiştirilmesi talep edildi.

Teklifte yer alana göre; devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suçlardan herhangi birinden mahkum olanlar ve kanun hükmünde kararname ile kamu hizmetinden çıkarılanların Türk Tabipler Birliği'ne üyelikleri de sonlandırılacak, bu kişilerin yerine yenileri seçilecek.

TTB Başkanı Fincancı'nın sözleri tepki toplamış ve tutuklanmıştı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelede "kimyasal silah kullandığını" iddia eden açıklamalarının ardından "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Devlet Bahçeli, TTB'nin kapatılmasını istemişti 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Türk askerine düşmanlık, düşmana askerliktir. Türk askerine aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunanlar terörizme beşinci kol faaliyeti yapan kansızlardır'' diyerek sert tepki gösterdiği açıklamasında Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı'nın vatandaşlıktan çıkarılmasını ve TTB'nin kapatılmasını söylemişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@