MHP'li Sazak: Cevap sayın Cumhurbaşkanımızdan geldi

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak'tan açıklama... "Cevap sayın Cumhurbaşkanımızdan geldi"

SİYASET 28.03.2021, 11:24
MHP'li Sazak: Cevap sayın Cumhurbaşkanımızdan geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, çiftçilere yönelik mazot ve gübre desteği ödemelerinin başlamasıyla ilgili bir açıklama yaptı. 

"Yüzde 100 arttırıldı"

Gübre fiyatlarındaki artışı daha önce TBMM’de gündeme getirdiğini ve konunun takipçisi olduğunu söyleyen Milletvekili Sazak “Gübre fiyatlarındaki artış ve çiftçimizin sıkıntılarına destek talebimize cevap, Sayın Cumhurbaşkanımızdan geldi” dedi. Açıklamasında gübre desteklerinin yüzde 100 arttığını vurgulayan MHP’li Sazak, Eskişehirli çiftçilere 100 milyon liraya yakın gübre ve mazot desteği sağlanacağını belirterek çiftçilerin sorunlarının her daim takipçisi olacağını söyledi. 

Sazak açıklamasında, "Takipçisi olduğumuz ve TBMM’den yazılı soru önergeleriyle Bakanlıklara ilettiğimiz gübre fiyatlarındaki artış ve çiftçimizin sıkıntılarına destek talebimize cevap Sayın Cumhurbaşkanımızdan geldi. Çiftçilerimize sağlanan gübre destekleri yüzde 100 arttırılarak, Eskişehirli çiftçilerimize 100 milyon liraya yakın gübre ve mazot desteği sağlanacaktır. 9 ışığın çiftçilik ilkesi ve Gazi’nin: “Köylü, milletin efendisidir” düsturuyla üretim dinamiğinin bel kemiği olan çiftçilerimizin sorunlarının her daim takipçisi olmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakı büyük Türk Devleti’nin ve Necip Türk Milletinin beka, refah ve istikrarı için var olmaya devam edecektir" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@