MHP'li Sazak: Kudüs Türk'ün vazgeçilmezidir

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak'tan İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırıları ile ilgili açıklamalar... 

SİYASET 11.05.2021, 16:10
MHP'li Sazak: Kudüs Türk'ün vazgeçilmezidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İsrail’in, ramazan ayının başlangıcından bu yana Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı. 

Sazak sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda, "400 sene İslam’ın kutsalları ve bütün dinlerin Osmanlı toprağı olarak refah içinde yaşadığı bugünün Filistin toprakları, 100 yıl önce işgal edilmiş ve efendisinin çıkarları doğrultusunda başka bir millete 67 kelimelik deklarasyonla peşkeş çekilmiştir. Dünya’nın zamanında lanetleyerek topraklarından attığı Yahudi milletinin bugün oradaki varlığı, Osmanlı ve İslam hoşgörüsüyle sağlanmıştır. Bugün devletinin yaptığı terörist saldırılarla yanan İslam kutsallarını, şarkılarla kutlayan milletinin şuursuzluğu genetiktir, geçmişin sarı buzağısı, peygamberlere yapılanlarının bu yüzyıldaki ölçeği de budur. Demokrasi, insan hakları sloganlarıyla masum coğrafyalarda sömürgeciliği kolaylaştırmak için fitne ateşleyen uygar ve medeni (!) emperyal ülkeler ve birliklerinin yaptıkları tutarsız açıklamalar ve sessizlikleri; tavşana kaç, tazıya tut dediklerini göstermektedir" dedi. 

Sazak, "İslam kutsal beşiklerinden Kudüs’te işlenen bu cinayete ve işgale insanlık adına gereken cevap için; İslam ülkeleri derhal harekete geçmeli birlik içinde hareket etmelidir. Türk perde gerisindeki siyasi ayak oyunlarına kutsallarını kullandırmayacaktır! Kudüs Türk’ün vazgeçilmezidir. Sabrımız zorlanmaktadır" diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@