Milletvekili Günay Çifteler'de... "Cumhur İttifakı Çifteler'in yanında"

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Çifteler'i ziyaret etti, açıklamalarda bulundu...

SİYASET 13.09.2021, 12:39 13.09.2021, 12:52
Milletvekili Günay Çifteler'de... "Cumhur İttifakı Çifteler'in yanında"

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden Sorumlu Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Çifteler'i ziyaret etti. İlçe gezilerine Çifteler ile devam eden Prof. Dr. Günay, ilk önce Çifteler Kaymakamı M. Uğur Arslan ile bir araya geldi.  Prof.Dr. Günay ve baraberindekiler, İlçe Kaymakamı Arslan’dan bilgi aldı, ilçenin ihtiyaçlarını ve mevcut durumunu değerlendirildi. 

"İhalesi yapıldı, Çifteler'e hayırlı olsun"

Prof. Dr. Günay’ın ilçedeki ikinci durağı Belediye Başkanı Kadir Bıyık oldu. AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve İl Yönetimi, İlçe Başkanı Mustafa Yeşil ve ilçe teşkilatı ile birlikte Kadir Bıyık'ı ziyaret eden Prof. Dr. Günay, Başkan Kadir Bıyık’dan ilçede gerçekleşen ve planlanan projeler hakkında bilgi aldı. Prof. Dr. Günay ziyaret ile ilgili, ‘’Başkanımızdan ilçemizdeki çalışmalar hakkında bilgi aldık. Takip ettiğimiz projeler ile ilgili gelişmeleri de istişare etme fırsatımız oldu. 2 Eylül’de Çifteler TOKİ Projesi’nin ihalesi gerçekleşti. Çiftelerli hemşerilerimize hayırlı olsun. Ayrıca altyapısı hazır 11 mahallemizde başlayan asfalt çalışmalarını yerinde inceledik. Cumhur ittifakı olarak Çifteler’e hizmet etmeye devam edeceğiz, Başkanımızın yanındayız. Başkan Kadir Bıyık’a ve ekibine başarılar diliyorum" dedi. 

"Tüm esnafımız başvurmalı"

Prof. Dr. Günay, Belediye ziyaretinin ardından Başkan Kadir Bıyık, İl Başkanı Zihni Çalışkan ve yönetimi, ilçe teşkilatı ile birlikte esnafı da ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. İlçe esnafını dükkanlarında ziyaret ederek onlara hayırlı işler dileyen Prof. Dr. Günay, ‘’Esnafımıza hayırlı işler diledik. Tüm dünyada etkisini en üst düzeyde hissettiren Covid-19 pandemisinin tabii ticarette de yansımaları oldu. Devletimiz konu ile alakalı birçok paket ve önlem hazırladı, uygulamaya koydu. Esnafımızla bunlardan bazılarını da paylaşma şansımız oldu. Tüm esnafımız bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmalı ve gerekli olanlara başvurmalı. Aşılanmanın artmasıya vaka sayısındaki düşüş piyasalarda hareketliliği de beraberinde getirdi. Ancak bunun böyle sürebilmesi için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam etmeliyiz. Bunun dışında esnafımızın istek ve önerileri de bizler için çok değerli. Çok önemli önerileri oldu. Bunları da not aldık ve gerekli çalışmayı TBMM’de yapacağız" diye konuştu.

Muhtarlarla toplantı yaptı... "Bazı konular Büyükşehir'in sorumluluk alanında"

Mahalle muhtarları ile toplantı yapan Prof. Günay, “Muhtarlarımız kendi mahallelerinin ihtiyaçlarını aktardılar. Bizim çözüm üretebileceğimiz konuları belirledik, not aldık ancak bazı konular Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında. Karşılıklı iletişim halindeyiz, en kısa zamanda muhtarlarımıza güzel haberler vermek istiyoruz" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@