Muhsin Yazıcıoğlu Eskişehir'de mevlit ile anıldı

BBP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 12. yılında Eskişehir’de mevlit okutulan mevlit ile anıldı.

SİYASET 26.03.2021, 15:37
Muhsin Yazıcıoğlu Eskişehir'de mevlit ile anıldı

Yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisinin (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için ölümünün 12. yılında Eskişehir’de mevlit okutuldu.

BBP Eskişehir Teşkilatı tarafından Reşadiye Camisi'nde cuma namazı öncesinde mevlit programı düzenlenirken, programda Kahramanmaraş'ta 12 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Yazıcıoğlu ve beraberindekiler ile tüm şehitler için dua edildi. Ayrıca cuma namazı çıkışında vatandaşlara lokma dağıtıldı.

BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, yaptığı konuşmada, “2009 yılından beri her sene 25-31 Mart arası Muhsin Yazıcıoğlu haftası olarak, rahmetli başkanımız ve onunla birlikte şehit olan kardeşlerimiz için tüm Türkiye’de programlar düzenleniyor. Bugün de Eskişehir’de pandemiden dolayı kısıtlı imkânlarla, cuma namazından önce mevlit okundu. Namaz sonrasında ise vatandaşlar lokma ikramıyla yad etmeye uğraşıyoruz. Rahmetli başkanımız bize çok güzel hasretler bıraktı. Onun hasretlerini, onun birlik ruhunu ve Türkiye’nin geleceğindeki tüm sorunların çözümü ile ilgili ortaya koyduğu fikirlerini, ömrümüz boyunca unutmadan, hem siyasette hem de yaşam dünyamızda devam ettireceğiz. Ben programımıza katılan Eskişehirli vatandaşlarımızı teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@