Murat Özcan uyarmıştı! Eskişehir Büyükşehir satışa çıkardı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'lilerin oylarıyla alınan karara karşı çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan "Otoparkları satmayın" diyerek uyarmıştı! Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise tüm uyarılara rağmen İstiklal Mahallesi'ndeki katlı otoparkını ihaleyle satışa çıkardı.

SİYASET 12.05.2023, 14:56 13.05.2023, 16:00
Murat Özcan uyarmıştı! Eskişehir Büyükşehir satışa çıkardı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'lilerin oylarıyla alınan karara karşı çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan "Otoparkları satmayın" diyerek uyarmıştı! Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise tüm uyarılara rağmen İstiklal Mahallesi'nde Reşadiye Esnaf Sokak'taki katlı otoparkını ihaleyle satışa çıkardı.

CHP'liler satabilmesi için Büyükerşen'e yetki vermişti... Murat Özcan uyarmıştı 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde belediyeye ait katlı otoparkların "kiralanması veya satılmasına" ilişkin gündem maddesi geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. AK Parti grubunun karşı çıktığı gündem maddesiyle ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, belediye mülkiyetindeki otoparkların satılmak istenmesine karşı çıktıklarını, bunun birçok sakıncası olduğunu dile getirmişti. Özcan, otoparkların belediye ve kamunun mülkiyetinde kalmasının hem belediyenin kaynakları hem de afet gibi zaruri durumlar için önemli olduğuna dikkat çekmiş, otoparkların satılmaması konusunda uyarmıştı. 

"Bırakın elinizden çıkarmayı daha da arttırmak için çaba göstermelisiniz" 

Murat Özcan, "Mevcut otoparkların satılması veya kiralanmasına ilişkin gündem maddesini de meclisten geçirdiniz. Otoparklar artık belediyelerin şehir merkezlerinde yapması gereken elzem yatırımlardır. Otoparkların fazlalaşması için belediye elinden gelen çabayı göstermeli. Bırakın elinizden çıkarmayı daha da arttırma için çaba göstermelisiniz" diye konuştu. 

Katlı otopark ve işyerlerini satışa çıkardı 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise alınan karar sonrası vakit kaybetmeden bir katlı otoparkını satışa çıkardı. Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetindeki İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnaf Sokak'ta, kentin en merkezi yerindeki büyük katlı otopark ihaleyle satışa çıkarıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin ilanında sadece bu katlı otopark değil, Kurtuluş Mahallesi'ndeki 5 ayrı işyeri vasfındaki taşınmazın da satışa çıkarıldığı belirtildi. 

Büyük ihale... Katlı otopark için muhamen bedel 54 milyon 750 bin TL + KDV

İhale ve teklif açma tarihi 24 Mayıs 2023 olarak açıklanan ihalede söz konusu katılı otoparkın muhammen bedeli 54 milyon 750 bin TL + KDV olarak belirtildi. Ayrıca Kurtuluş Mahallesi'ndeki belediyeye ait işyeri vasfındaki 5 ayrı taşınmaz da, 2 milyon 250 bin lira ve 3 milyon 650 bin lira arasında değişen muhammen bedeller ile satışa çıkarılacak. 

Son dönemde çok sayıda taşınmazını ihaleler ile satan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu katlı otoparkı şimdi kaça satacağı da merak konusu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@