Nabi Avcı ve Günay'dan ortak açıklama: Bu müjdeler çok önemli, hayırlı olsun 

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay, 30'uncusu düzenlenen AK Parti İstişare toplantısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjdelere yönelik yönelik açıklamada bulundu

SİYASET 07.06.2022, 13:30
Nabi Avcı ve Günay'dan ortak açıklama: Bu müjdeler çok önemli, hayırlı olsun 

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay, 30.su düzenlenen AK Parti İstişare Toplantısı’na yönelik açıklamada bulundu.

Prof. Dr. Günay, istişare toplantısı ile ilgili, "AK Parti’nin önemli geleneklerinden biri olarak gerçekleştirilen istişare toplantılarında ülkemiz ilgilendiren konuları, meclis faaliyetlerinden güvenlik ve dış politikaya, ekonomiden tarım ve enerjiye kadar pek çok başlıkta ele aldık. Küresel sistemde herkesin yaşadığı pandemi dönemi ve Rusya-Ukrayna Savaşı’nın tedarik zincirindeki yarattığı aksamalar, küresel enflasyon ve stagflasyona yönelimin etkileri ele alındı. Haziran 2023 Seçimlerine giderken temel ilkeler ve stratejiler değerlendirildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz için attığımız adımları gözden geçirdiğimiz ve atacağımız adımları belirlediğimiz bu toplantıların hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. 

Prof. Dr. Nabi Avcı da konu ile ilgili olarak, AK Parti’nin kurulduğu günden beri, eğitim, sağlık, adalet, emniyet öncelikli politikalar geliştirdiğini, nitekim Sayın Cumhurbaşkanı’nın da açılış konuşmasında bu konularda son 20 yılda ülkemizin aldığı yolu sayılarla paylaştığına dikkat çekti.


"Cumhurbaşkanımızın verdiği o müjdeler çok önemli"

Prof. Dr. Avcı ve Prof. Dr. Günay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın biri çiftçiler diğeri de memurları ilgilendiren önemli müjdeleri paylaştığını beliretek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, buğday alım fiyatı 6.050 TL ve 1000 TL alım prim bedeliyle 7 bin 50 TL, arpa alım fiyatının ise 5 bin 500 TL ve 500 TL prim bedeliyle 6.000TL olarak belirlendiğini belirtti. 3600 ek gösterge çalışmasının ise meclise sunma noktasına getirildiğinin müjdesini verdi. Sadece dört meslek grubunu değil, 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı önümüzdeki yıl başından itibaren bu düzenlemeden yararlanacağı müjdesini verdi. 1 dereceye gelmiş olma şartıyla tüm meslek gruplarındaki hak sahipleri 3600 ek göstergeye yükseltilecek. Bunun yanında, genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 4400'e, şube ve ilçe müdürlerinin ek göstergeleri de 3000'e çıkartılacak. Bu müjde milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren çok önemli bir haber. Hayırlı ve bereketli olsun" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@