Nebi Hatipoğlu: Kılıçdaroğlu'na içim el vermeyerek oy verdim

Gündemdeki isim İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, katıldığı canlı yayında da itiraf gibi açıklamalarda bulundu, "Kılıçdaroğlu'na içim el vermeyerek oy verdim" dedi.

SİYASET 01.08.2023, 11:57 01.08.2023, 12:05
Nebi Hatipoğlu: Kılıçdaroğlu'na içim el vermeyerek oy verdim

İYİ Parti'nin AK Parti ve MHP ile ittifak yapması yönünde açıklamalarda bulunan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, TV100'de katıldığı canlı yayındaki programındaki açıklamaları ile de dikkat çekti. 

"İhraç edileceğimi düşünmüyorum, böyle bir durum olursa bakacağız"

Programda Barış Yarkadaş'ın sorduğu "Önümüzdeki günlerde partiden ihraç edileceğiniz yönünde Ankara kulislerinde bir iddia var, ihraç edilirseniz AK Parti'ye mi MHP'ye mi geçersiniz bağımsız olarak mı siyasete devam edeceksiniz?" sorusuna Hatipoğlu "Kendi partimden ihraç edileceğimi düşünmüyorum. Böyle durum olursa bakacağız. Kendi genel başkanımla, Kürşad Bey ile de görüştüm" diyerek yanıtladı.

"İçim el vermeye vermeye Kılıçdaroğlu'na oy verdim"

Yine "Kemal Bey için oy istediniz mi, Kemal Beye oy verdiniz mi?" sorusuna da Hatipoğlu, "Kemal Bey, Eskişehir'e geldiğinde havalimanında karşıladım. Benim seçimlerle ilgili başka bir programım olduğu için oraya katıldım. Kendisiyle ayaküstü de konuştuk. Mitinge katılamadım. İYİ Parti'nin içindeki eğilimleri şöyle: Milletvekillerinin düşüncesi CHP ile yola devam etmemek. Bütün il ve ilçelerde kendi adaylarımızda seçime girmek şeklinde bir eğilim var. Bu ekseriyet böyle. Bir oy Kemal'e bir oy Meral'e dedik. İçim el vermeye vermeye Kılıçdaroğlu'na oy verdim" diye yanıt verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@