Süleyman Reyhan'dan Eskişehir Büyükşehir'e zam tepkisi!

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan'dan açıklama: "Tramvaylardaki yoğunluğu zam yaparak mı azaltacaksınız”

SİYASET 20.10.2023, 11:35 20.10.2023, 11:39
Süleyman Reyhan'dan Eskişehir Büyükşehir'e zam tepkisi!

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma ücretlerine zam kaarrıyla ilgili bir açıklama yaptı.

"Türkiye’nin en kısa mesafelerini giderken bile tam tarife alan bu zihniyet toplu ulaşım konusunda da yetersizdir"

Reyhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"Eskişehir’de sadece 88 gün önce toplu ulaşım ücreti 12 lira olarak güncellenmişti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bir kez daha ulaşıma zam kararı aldı ve bizleri şaşırtmadı. Zaten tıklım tıklım dolu olan tramvaylara insanlar artık 15 lira ödeyerek binecekler. Tramvaylardaki yoğunluğu zam yaparak mı azaltacaksınız. Türkiye’nin en kısa mesafelerini giderken bile tam tarife alan bu zihniyet toplu ulaşım konusunda da oldukça yetersizdir."

"65 yaş üstünün ücretsiz binmesini eleştiren Büyükerşen önce kırsal mahalle ve ilçelerde görev yapan öğretmenlerimizin ulaşım sorununu çözsün"

Reyhan, "65 yaş üstünün ücretsiz tramvay ve otobüslere binmesini eleştiren Yılmaz Büyükerşen önce kırsal mahalle ve ilçelerde görev yapan öğretmenlerimizin ulaşım sorununu çözsün. Zarar ederiz düşüncesi ile belediye yönetilmez. Size oy veren veya oy verme ihtimali olan bu insanlara hizmet götürmek sizin göreviniz. Alınan bu zam kararını doğru bulmuyoruz. İnsan ‘Gülşen konserinin parasını ulaşıma zam yaparak mı çıkarmaya çalışıyor’ demekten kendini alamıyor. Yılmaz Büyükerşen’in 5 ay 10 gün sonra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sona erecek. Göreve gelecek olan AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı toplu ulaşım hizmeti nasıl verilir herkese gösterecek. Eskişehir’de yaşayanlar birkaç yıl içerisinde tramvaylara zorunda oldukları için değil, canıgönülden arzulayarak binecekler ve ulaşımlarını sağlayacaklar" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@