Süleyman Reyhan: Gündemi saptırmaya çalışmayın, Eskişehir URAYSİM'e kavuşacak

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan'dan Büyükerşen ve CHP'ye tepki, URAYSİM açıklaması...

SİYASET 04.08.2023, 17:13 07.08.2023, 00:10
Süleyman Reyhan: Gündemi saptırmaya çalışmayın, Eskişehir URAYSİM'e kavuşacak

Eskişehir'de yapılması için çalışmaları devam eden ancak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in karşı çıktığı ve engellemek istediği Ulusal Raylı Sistemler Test ve Araştırma Merkezi ile ilgili tartışmalar ve Büyükerşen'e tepkiler devam ediyor. 

Konuyla ilgili  AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan'dan da yeni bir açıklama geldi. 

Süleyman Reyhan, "CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı URAYSİM’i engelledi, CHP milletvekili ise gündem saptırmaya çalışıyor" dedi.

"Bu yolu yapmak da belediye başkanınızın göreviydi"

Reyhan açıklamasında, "24 yıldır şehrimizi Yılmaz Büyükerşen yönetiyor. Eskişehirliler artık heykelden, taklit tasarımlı merdivenlerden daha fazlasını görmek istiyor. CHP Milletvekili kendi belediye başkanlarına yöneltemediği soruları Sayın Bakanımıza yöneltmek istiyor. Çevre yolunda sorun varsa bu şehir içi trafiği taşımaya çalışması yüzündendir. Şehirde yaşayanlar bir yerden bir yere ancak çevre yolunu kullanarak gidebiliyor. Transit geçit için kullanılması gereken bir yol şu an şehrin bütün yükünü kaldırmaya çalışıyor. Bu yolu yapmak da soru yöneltemediğiniz belediye başkanınızın göreviydi" dedi. 

"Yeni yollar açmadınız, CHP'li belediyeler şehir merkezindeki tüm yeşil alanları imara açtı ve geri dönüşü olmayacak"

Yeni yollar açmadınız. Geniş refüjleri birer metre düşürüp kangren haline gelen trafiği rahatlatmaya çalışıyorsunuz. CHP’li belediyeler kamulaştırma bedeli ödemeyeceğiz diye şehir merkezindeki tüm yeşil alanları imara açtı. Bunun geri dönüşü olmayacak. Şu an Eskişehir’de yaşayanların torunlarının parklarını yapılamaz hale getirdiniz, yerlerine bina dikilmesinin önünü açtınız" diye konuştu. 

"Büyükerşen ve CHP'ye rağmen süreç tamamlanacak ve URAYSİM Eskişehir'e çok yakışacak"

Süleyman Reyhan açıklamasında ayrıca, "Belediye başkanınız çağdışı kaldı. URAYSİM projesinin hayata geçmesine karşı çıkan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'dir. İstihdamın ve gelişmenin önüne engeldir. Mahkeme kararları ve bilirkişi raporları konusunda bakanımıza yaptığı öneri doğrultusunda, Büyükerşen ve bürokratlarının yargılandığı davalarda da hassasiyet göstermesini tüm karar ve raporları takip etmesini temenni ederiz. CHP’ye ve belediye başkanına rağmen süreçteki eksiklikler tamamlanacak ve URAYSİM Eskişehir’e çok yakışacak" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@