Tepkilerin odağındaki Bilecik Belediye Başkanı'ndan açıklama geldi

Bilecik'teki büyük tepki gören ve kaldırtılan afiş nedeniyle Bakanlığın hakkında soruşturma başlattığı CHP'li Bilecik Belediye Başkanı Şahin açıklama yaptı...

SİYASET 26.03.2021, 16:20
Tepkilerin odağındaki Bilecik Belediye Başkanı'ndan açıklama geldi

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in fotoğrafının yer aldığı billboardlardaki İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili afişler tepkiler sonrasında Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla kaldırılmış, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da büyük tepki göstererek Belediye Başkanı Şahin ve ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Afişte öğretmen ve Emniyet mensuplarının da hedef gösterilmesi büyük tepki çekmişti. 

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'den açıklama geldi... 

"Haberim var mı yok mu çok önemli değil, ben de basın birimindekilere soruşturma açtım, ama kasıt olmadığını biliyorum"

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin yaptığı açıklamada, "Dün geceden beri sosyal medya ve ulusalda olsun gündeme oturmuş bir şey. Biz de basının işleyişinin yanı sıra, yani benim haberim var mı yok mu çok önemli değil. Çünkü benim görüşlerim doğrultusunda yapılıyor. Bir kasıt var mı yok mu diye ben basın birimindekilere bir soruşturma açtım. Ama kasıt olmadığını biliyorum. Zaten metnin tamamını okursanız şiddet her nerden ve kimden geliyorsa her türlü şiddete karşıyız diye geçen bir metin. Yani töhmet altından kalıyor öğretmen, polis, o zaman bütün evli erkekler de kalıyor  töhmet altından, ağbiler de. Şiddet uygulayana karşıyız, her nereden geliyorsa ve kimden geliyorsa hala da karşıyım ayrıca. Ben ideolojik görüş olarak kadına şiddetten yana tavır alamam. Kadına şiddete hayırdan yana tavır alırım. Eskiden de böyleydi, şimdi de böyle bundan sonra da her türlü şiddete karşı olmaya devam edeceğim" diye konuşuyoruz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@