Zihni Çalışkan'dan sert açıklamalar: 2024'te Eskişehir'de bunun hesabını soracağız

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan'dan sert açıklamalar: 2024'te Eskişehir'de bunun hesabını soracağız...

SİYASET 14.11.2021, 13:53 14.11.2021, 14:01
Zihni Çalışkan'dan sert açıklamalar: 2024'te Eskişehir'de bunun hesabını soracağız

AK Parti Eskişehir’de Danışma Kurulu Toplantıları devam ediyor. Beylikova ilçesinde gerçekleştirilen danışma toplantısına; AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır, İlçe Başkanı Serhat Erden, Belediye Başkanı Özkan Alp ve çok sayıda teşkilât mensubu katıldı. Açılış, yoklama, divan kurulunun oluşturulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı karşılıklı istişareler ile devam etti.

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Serhat Erden, AK Parti’nin Türkiye’nin partisi olduğunu söyleyerek, yapılan hizmetlerin saymakla bitmeyeceğini ve bu işleri başarmanın yolunun ekip olmaktan geçtiğini belirtti. Belediye Başkanı Özkan Alp de, yapılan projelerle ilgili konuştu.

Son olarak sözü alan İl Başkanı Zihni Çalışkan, konuşmasında Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında son yaşanan olaylar ve CHP'li belediyelerle ilgili sert açıkmalarda bulundu. 

"Bahane üretince değil, çalışınca oluyor"

Zihni Çalışkan, “Cumhurbaşkanlığımız önderliğinde ülkemize sayısız hizmetler kazandırdık. Türkiye için hayal dedikleri çoğu projeyi gerçekleştirdik. Bu projelerin devam etmesi için Cumhurbaşkanımızın elini kuvvetlendirmeliyiz. 11 milyon civarında olan üye sayımızı 15 milyona çıkarmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Belediye Başkanımız, bugün bizi ilçenin güney ucundan başlayarak kuzey ucuna kadar gezdirerek hizmetlerini anlattı. Belediye binası, kültür evi, kapalı pazar yeri, fen lisesi, devletimizden alınan hibeler, millet bahçeleri ve birçok hizmet. En son olarak da Beylikova Barajı. Bunlar gerçekten çok önemli yatırımlar. Dünyanın su konusunda sıkıntı çektiği bu günlerde, barajımız 25 bin dönüm araziyi sulayacak ve Allah nasip ederse hedefimiz 75 bin dönüm araziyi sulamak. Bu proje hayal miydi, evet hayaldi. 25 yıl sonra belediye başkanımıza nasip oldu. Görüldüğü gibi bahane üretince değil çalışınca oluyor. Belediye Başkanımız bir yerde projeye dair bir ışık görürse ben onu uyutmuyorum o da beni uyutmuyor. Gece gündüz ilçelerimize hizmet getirmek için çaba sarf ediyoruz" dedi. 

"Şehit ailemize edilen küfürü kınamaya ret oyu verdiler... CHP'li belediye başkanları ve meclis üyelerini kınıyorum"

Teşkilatımızın birlikteliği başarıyı mutlaka getiriyor. Bu başarıya öncelikte 2023’de Cumhurbaşkanlığı seçiminde çok ihtiyacımız var. Daha sonra yerel seçimlerde ihtiyacımız var. Biz Beylikova’yı kazandık Büyükşehir Belediyesini de kazanmamız lazım. Neden kazanmamız gerektiğini örnekle anlatayım. Bildiğiniz gibi geçen hafta İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan tarafından hayasız bir şekilde şehit ailemize küfür edildi. Bu hakaretin sırf insan olmak ve vicdan sahibi olmaktan gerekli kınanması gerekirdi. Ancak Eskişehir Büyükşehir Meclisi’nde biz CHP’li meclis üyelerinin çoğunlukta olması sebebiyle, bizim temel değerlerimize aykırı olan bu hususu dahi CHP’li meclis üyelerinin engellemesinden dolayı kınamaktan mahrum kaldık. Bu kınamaya ret oyu verdiler. Biz grup başkan vekilimiz vasıtasıyla kınamamızı anlattık fakat maalesef bunlar şehit ailemize yapılan küfürü kınayacak vicdana dahi sahip değiller. Bu vesileyle büyükşehir grubundaki CHP’li belediye başkanlarını, CHP’li meclis üyelerini bu tavırlarından dolayı kınıyorum.

"Güzelim şehrimizi sadece algıyla yönetiyorlar... Ama bunun hesabını 2024’de soracağız"

Bugün bakıyorsunuz, bu güzelim ve alt yapısı yapılmış şehri üstüne tramvayları yanlış planlayarak, trafik akışını her yönüyle zora sokarak çalışmalarını sadece algıyla yürütüyorlar. Fiziki belediyecilik yok. İşleri güçleri kendilerine oy getirecek şekilde bütçelerini har vurup harman savurmak. Ama bunun hesabını 2024’de soracağız. Biz bundan önce yapmış oldukları yanlışların tamamını hukuki olarak davalara taşımak suretiyle hesabını sorduk. Hukuksuzluğa müsaade etmeyeceğiz. Eskişehirli hemşehrilerimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi’ni mutlaka alacağız. Büyükşehiri alırsak şehrin tamamına hizmet etme imkânımız olacak. Beylikova’yı nasıl imar ettiğimizi görüyorsunuz, büyükşehiri de imar ederiz. İnşallah hep birlikte gece gündüz çalışarak hedeflerimize ulaşacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@