'Devre arasında gerekeni yapacağız'

Eskişehirspor'un deplasmanda Bursaspor'a mağlup olduğu maçın ardından Antrenör Yardımcısı Fahrettin Saylan açıklamalarda bulundu...

SPOR 28.12.2020, 22:18 28.12.2020, 22:29
'Devre arasında gerekeni yapacağız'

Eskişehirspor Yardımcı Antrenörü Saylan yayıncı kuruluş mikrofonlarına ve basın toplantısında şunları söyledi: "Biz bu maça şehirle beraber hazırlandık. Kadromuza baktığımızda öz Eskişehirli oyuncularla mücadele ettik. Arzu, istek, pozisyon... Her şey vardı ama bu basiretsizliği bir türlü aşamadık. Böyle olunca da kazanamadık. Oyun genelde mücadele şeklinde geçti. İki tarafın da kazanabileceği, berabere gitmesi gereken bir maçı Bursaspor kazandı. Hocamız zaten Bursaspor'u çok iyi biliyor. Bursa'da da oynadı. Bu maç bizim için çok önemliydi. İki haftadır yenilmemiştik. İlk yarı vasat oynadık. İkinci yarıda oyuncu değişikliklerinden sonra pozisyonlar bulduk. Malesef bulduğumuz pozisyonları atamayınca mağlup olduk. Artık devre arasında ve önümüzdeki maçta gerekeni yapıp düzlüğe çıkmamız lazım." 

"Bir boşluktan yararlanıp öne geçtik"

Bursaspor Teknik Sorumlusu Fazlı Tan ise basın toplantısında şunları söyledi: "Kazandığımız için mutluyuz. Önemli bir galibiyetti. Zor maç oldu. Çok iyi oynadığımızı söyleyemem. Oyunu oturtma noktasında sıkıntı yaşadık. Biz bu galibiyeti taraftarımıza armağan ediyoruz. Bizi tesislerden, stadyuma çok güzel uğurladılar. Onlara müteşekkiriz. Maça gelince, iyi başlayan taraftık. Rakiplerimiz kazandıkları toplarla etkili olmaya çalıştılar. Biz de yerleşik savunmaya karşı çok hareketli olamadık, pozisyona giremedik. Bir boşluktan yararlanıp 1-0 öne geçtik. İkinci yarı da öyleydi. 60. dakikada duran top organizasyonuyla 2-0 öne geçtik. Sonra rehavete kapıldık ve oyundan düştük. Rakibimiz de bunu gördü ve baskı kurmaya çalıştı. Bu kez biz kontralarla gol aradık. O pozisyonları da bulduk. Ama etkisiz gol vuruşları yaptık. Maç 2-1’e gelince rakibi oyuna ortak ettik. Sonra iyi savunduk ve hanemize 3 puan yazdırdık. Yarından itibaren de Keçiörengücü maçı hazırlıklarına başlayacağız."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@