EsEs’in kripto parasının detayları açıklandı!

Eskişehirspor'un kripto parası EsEs Token'ın detayları belli oldu... İşte detaylar...

SPOR 08.02.2021, 14:07 08.02.2021, 20:06
EsEs’in kripto parasının detayları açıklandı!

Eskişehirspor ve Bitci Teknoloji, taraftar token projesi geliştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı. İş birliği kapsamında üretilecek 260 milyon ESES Token, farklı fazlar halinde Eskişehirspor taraftarlarına sunulacak. Satıştan elde edilecek gelir Eskişehirspor’a önemli bir finansal kaynak yaratacak. Taraftarlar ise satın aldıkları tokenlar sayesinde takımlarının özel içeriklerine erişebilecek.

Eskişehirspor, bir ‘taraftar token’ projesi geliştirilmesi konusunda çalışmalara başladı. Geliştirilen proje kapsamında üretilecek tokenların isminin ‘ESES Token’ olacağı açıklandı. Anlaşmayla ilgili resmi imzalar atılırken, ilk ESES Token satışlarının da önümüzdeki haftalarda başlaması bekleniyor.

260 milyon token üretilecek

Proje, Türkiye’nin borsa ve ödeme platformuna entegre ilk yerli blockchain’i olan Bitci Chain üzerinde çalışacak. Bitci Chain ağı üzerinde toplam 260 milyon adet ESES Token üretilecek. Bu token’lar farklı fazlar halinde, projeye özel geliştirilecek aplikasyon ve Bitci.com üzerinden satışa sunulacak. Söz konusu tokenların satışı Eskişehirspor için çok önemli bir finansal gelir sağlayacak.  

Taraftar söz sahibi olabilecek

ESES Token’a sahip olan bir taraftar ise, bu ürünleri oluşturulacak özel mobil aplikasyonda kendisine özel sunulacak kampanyalar için kullanabilecek; bu tokenlar sayesinde anketlerde oy verip kulübün belli konulardaki kararlarında söz sahibi olabilecek ya da sporcularla özel etkinliklere katılabilecek.

Tüm bunların dışında, Bitci Teknoloji’nin sunduğu borsaya ve ödeme platformuna bağlı blockchain ağı sayesinde, söz konusu token’lar Bitci.com üzerinde aynı bir hisse senedi gibi günlük işlem görecek. Bununla birlikte, anlaşmanın ileri aşamalarında hayata geçecek uygulama kapsamında, elinde Es-Es Token’ı olan bir taraftar, söz konusu tokenları, anlaşmalı tüm ürün ve hizmet alışverişlerinde kullanabilecek.

Akgören: "İlginin yoğun olacağını düşünüyorum"

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, “Kulübümüzün yaşadığı zorlu süreci geliştirdiğimiz projeler, iş birlikleri ve sponsorluklarla aşmak için çalışmalarımız devam ediyor. Büyük Eskişehirspor taraftarının ve Eskişehirspor’a sempati duyanların bitci.com ile ortaklaşa yaptığımız bu projeye yoğun ilgi göstereceğini düşünüyorum” dedi.

Eskişehirspor Kulübü Projeler ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Asbaşkanı Özgür Marankoz ise “Gelişen teknolojiyle birlikte değişen ekonominin getirdiği yeniliklere ayak uydurmak adına Bitci.com ile uzun süredir yaptığımız çalışmalarda mutlu sona ulaşmanın sevinci içindeyiz. Kendilerine kulübümüze göstermiş oldukları ilgi ve destek için teşekkür ediyoruz. Yakında pek çok farklı entegrasyon ile taraftarımızın kullanımına sunacağımız uygulama sayesinde Eses Token projesinin kulübümüze ciddi bir finansal destek yaratacağını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

"Eskişehirspor ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz"

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, Türk futbolunda çok önemli bir yeri olan Eskişehirspor ile böylesine önemli bir projeyi geliştirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, “Dünya ekonomisinin geleceği olarak gördüğümüz blockchain teknolojileri bugün spor kulüplerinin de yakında takip ettiği alanların başında geliyor. Ülkemizde de bu alandaki farkındalığın gittikçe arttığını görüyoruz. Bunun için spor kulüplerimizin yöneticilerinin de ortaya koyduğu vizyon çok önemli. Bu kapsamda Eskişehirspor Kulüp Başkanımız Mustafa Akgören başta olmak üzere bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Diğer yandan blokchain uygulamaları konusunda öncü kuruluşlardan ErkinŞahinöz Akademi’nin de söz konusu projenin hayata geçmesinde çok önemli katkıları var. Kendilerine de teşekkür ediyoruz” dedi.

Sırada Avrupa var

Bitci.com, Bitci Chain ve Bitci Pay gibi platformlarla Türkiye’de ve dünyada çok sayıda ilki hayata geçirdiğinin altını çizen Çağdaş Çağlar, “Bu ilklere önümüzdeki günlerde de devam edeceğiz. Karşıyaka Spor Kulübü, A Milli Basketbol Takımlarımızın ardından şimdi de Eskişehirspor ile bu yola çıktık. Önümüzdeki günlerde Avrupa’nın en büyük kulüpleriyle de benzer anlaşmaları hayata geçirerek, Türk mühendislerinin ve Türk yazılımcılarının teknoloji alanındaki başarılarını da tüm dünyaya göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@