Eskişehir'de Okul Sporları yeni döneme hazır

Eskişehir’de 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları açılışı Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

SPOR 23.11.2022, 11:44 23.11.2022, 13:55
Eskişehir'de Okul Sporları yeni döneme hazır

2021-2022 eğitim öğretim yılında okul sporları müsabakalarında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren, Türkiye ve Eskişehir'i başarıyla temsil eden öğrenciler ve okullar ödüllendirildi.

Okul Sporları branşlarında, ülkemizi ve ilimizi gururla temsil ederek dereceye giren öğrencilere ve okullarına ödülleri verildi.

Ulusal ve Uluslararası alanlarda başarılı olan 42 okulumuzdan toplam 200 sporcumuzun katıldığı açılışta, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Gençlik ve Spor İl Müdürü Osman Ercan, Şube Müdürleri, okullarımızın değerli idarecileri ve Okul Sporları Tertip Komitesi de törende yer aldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan ödül töreni, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığına vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Tüm bu başarıların elde edilmesinde başta Sayın Valimiz Erol Ayyıldız olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, büyük desteği olan ailelerinize, öğretmenlerinize, antrenörlerinize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Osman Ercan, “Çocuklarımıza ve gençlerimize okullarımız aracılığıyla, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması, başarılı sporcularımızın desteklenmesi ve daha büyük başarılara ulaşmaları için gerekli imkanların sağlanması, sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi için sporun tabana yayılması konusunda çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.

Okul Sporları kategorilerinde ulusal ve uluslararası şampiyonalarda dereceye giren sporcu öğrencilere, protokol tarafından ödüllerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile tören son buldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@