Eskişehir'in gururu Sümeyye Boyacı Dünya Şampiyonu oldu!

Eskişehirli Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, Dünya Şampiyonu olarak tarih yazdı... 

SPOR 13.06.2022, 20:41 14.06.2022, 13:58

Eskişehirli Paralimpik Takımı Milli YüzücüSümeyye Boyacı Dünya Şampiyonu olarak tarih yazdı... 

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, Portekiz'in Madeira Adası'nda düzenlenen Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda 41.58’lik dereceyle dünya şampiyonu oldu.

70 ülkeden 600’ü aşkın sporcunun katıldığı Dünya Şampiyonasında 50 metre sırt üstü yarışında madalya mücadelesi veren Sümeyye Boyacı, uzun süre önde götürdüğü yarışta şampiyonluğu bırakmayarak Dünya Şampiyonu oldu. 

Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk tarih yazdı... Sümeyye Dünya Şampiyonu, Sevilay da Dünya ikincisi oldu!

Portekiz'de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası'nda kadınlar S5 kategorisi 50m sırtüstünde Sümeyye Boyacı 41.58'lik derecesiyle altın, Sevilay Öztürk 44.45'lik derecesiyle gümüş madalya kazandı.

Yarış sonrası Milli Takım Antrenörleri ve yarışı izleyen Türk yetkililer büyük sevinç yaşadı. Altın madalyayı getiren Sümeyye Boyacı, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Dünya Şampiyonası kota mücadelelerinde 50 metre sırtüstü yüzmede 41.41 saniye ile Avrupa'nın en iyi derecesini yapmıştı.

Sümeyye Boyacı'nın tarih yazdığı o anları aşağıdaki paylaşımdan izleyebilirsiniz 

Bakan Kasapoğlu'ndan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz'de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası'nda kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde altın madalya kazanan Sümeyye Boyacı ile gümüş madalyanın sahibi olan Sevilay Öztürk’ü tebrik etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz'de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası'nda kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde dünya şampiyonu olan Sümeyye Boyacı ile gümüş madalya kazanan Sevilay Öztürk’ü yayımladığı mesaj ile kutladı.
Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Portekiz’in Madeira Adası'nda düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde 41.58'lik derecesiyle dünya şampiyonu olan Sümeyye Boyacı ile 44.45'lik derecesiyle gümüş madalya kazanan Sevilay Öztürk’ü tebrik ediyorum. Elde ettikleri başarılara yenisini ekleyen Sümeyye ve Sevilay kazandıkları madalyalarla bizleri bir kez daha gururlandırdı. Milli sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşı'mızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum."

Dünya Şampiyonu olan Sümeyye Boyacı'dan mesaj: "Hiçbir cümlenin gücü yetmez" (Okumak için tıklayın) 

Eskişehirli küçük "kanatsız melek"ten Dünya Şampiyonluğu'na uzanan inanılmaz başarı öyküsü... Sümeyye Boyacı kimdir? İşte Sümeyye Boyacı'nın hayatı... ( Okumak için tıklayın )

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@