Eskişehirli sporculara Belçika'daki yarışta büyük talihsizlik! Azimleri takdir topladı

Belçika'daki Dağ Bisikleti Dünya Kupası’na Eskişehir'den katılan kardeş sporcular yarışta yaşadıkları kaza ve talihsizliklere rağmen Türkiye'yi temsil ettikleri yarışı belli derecelerle tamamlamayı başardı.

SPOR 15.08.2023, 12:28 15.08.2023, 12:35
Eskişehirli sporculara Belçika'daki yarışta büyük talihsizlik! Azimleri takdir topladı

Belçika’da düzenlenen Dağ Bisikleti Dünya Kupası’na Eskişehir’den katılan Gökay Konuk, kaza yapmasına rağmen, kırık bisikletini bantlayarak yarışı orta sıralarda bitirdi. Yarışa katılan kardeşi Eda Konuk da zincirinde yaşadığı sorunlara rağmen yarıştaki mücadeleyi bırakmadı. 

Belçika’da düzenlen 2023 UCI Mountain Bike Eliminator World Cup Oudenaarde (Dağ Bisikleti Dünya Kupası) yarışlarına Eskişehir’den Gökay Konuk ve kardeşi Eda Konuk birlikte katıldı.

Kazada bisikleti kırıldı, batlayıp yarışa devam etti 

Gökay Konuk, yarışa başladıktan hemen sonra ilk turda talihsiz bir kaza yaşadı. Kazada bisikleti kırılan ve kendisi de yaralanan Gökay Konuk, yarışı bisikletini bantlayarak orta sıralarda bitirdi.

Eda Konuk da bisiklet zincirinde sorun yaşadı 

Kız kardeşi Eda Konuk da bisikletinin zincirinin arızalanmasından dolayı yarıştan geri düşse de pes etmeyerek yarışı bitirdi. Yurtdışından ter döken ve art arda sorunlarla mücadele eden kardeşler, Türkiyeyi en iyi şekilde temsil etmek için çabaladı.

Gökay Konuk, “Dünya Kupasında ilk turda kaza yaptım. İki kez düştüm ve bisikletim kırıldı. Yarışa zor da olsa devam ettim. İkinci etapta ağrılara rağmen sürdüm sonra en son yarışa da katıldım. Orta sıralarda yarışı tamamladık. İstediğim sonucu alamasam da ülke bayrağını temsil etmek yeterli oldu. Kardeşim Eda da teknik sorun yaşadı birinci sırada yarışta ilerlerken zincirinde sorun yaşadı. Ekibi yakaladı mücadelesini verdi. Bayrağımızı en iyi şekilde temsil ettik” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@