Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı sahalara dönüyor

Eskişehirspor Kadın Futbol Takımımız yeniden sahalara dönüyor. 2015 yılında kapatılan takım, yönetim kurulunun girişimleri neticesinde yeniden liglerde mücadele edecek...

SPOR 20.11.2021, 16:17 21.11.2021, 11:13
Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı sahalara dönüyor

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, kadın futbol takımının yeniden kurulmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “Eskişehir’de zaten faaliyet göstermekte olan Çamlıcaspor kadın futbol takımımızın Eskişehirspor bayrağı altında mücadele edecek olmasından mutluluk duyuyoruz. Kadın futbol takımı kurma amacımızda bize destek veren Çamlıca muhtarımız Savaş Hancı’ya ve kızlarımızın antrenörü Pınar Konca’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Çamlıcaspor Kulübü Başkanı Savaş Hancı ise duyduğu memnuniyeti “Her zaman grafiğini yükselten bir takıma Eskişehirspor arması yakışırdı. Kızlarımızın Eskişehirspor’u iyi yerlerde temsil etmesini ve kulübe başarılar kazandırmalarını temenni ediyorum” sözleriyle dile getirdi.

"Türk futboluna ve Türk sporuna örnek futbolcu, bireyler yetiştirmek istiyoruz”

Kadın Futbol Takımı antrenörü Pınar Konca ise; “Öncelikle eski takımımızın başkanı Savaş Hancı’ya ve bizleri bu çatı altında bir araya yeniden getiren Mehmet Şimşek, Erkan Koca ve Özgür Marankoz başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum.  Bundan sonraki süreçte bir yandan devam etmekte olan Fabrika Futbol Okullarımıza da ilham olarak kadın futbolcular da yetiştirmek, Türk futboluna ve Türk sporuna örnek futbolcu, bireyler yetiştirmek istiyoruz” dedi. Konca, sosyal medyada kendilerine verilen destekler için de taraftara teşekkürlerini ileterek; “Bu bir başlangıç olsun, bundan sonraki süreçte biz de sahalardayız. Elimizin hamuruyla bu işte biz de varız” ifadelerini kullandı.

Eskişehirspor'da branşlar artacak

Açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, kadın futbol takımının kurulmasının bir başlangıç olduğunu ifade ederek, voleybol, basketbol, masa tenisi ve yüzme branşlarında da Eskişehirspor Kulübü adına yer almak için çalışmaların başladığının müjdesini verdi. Şimşek, Eskişehirspor olarak sadece profesyonel futbola değil, Eskişehir sporuna hizmet etmek ve şehirdeki gençleri spora yöneltmek istediklerinin mesajını verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@