İkinci şampiyonluk! Altın madalya yine milli sporcumuzun

Türk sporcular Avrupa şampiyonalarından başarı üstüne başarı kazanıyor! Milli sporcumuz üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu oldu, altın madalyayı bir kez daha Türkiye'ye getirdi.

SPOR 25.04.2021, 17:27 25.04.2021, 21:33
İkinci şampiyonluk! Altın madalya yine milli sporcumuzun

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, paralel bar aleti finalinde milli sporcu Ferhat Arıcan, altın madalyanın sahibi oldu. Arıcan geçen sene de altın madalyayı Türkiye'ye getirmişti.

İsviçre’nin Basel kentinde devam eden Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda milli sporcu Ferhat Arıcan, paralel bar aleti finalinde 15.300 puan alarak altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonada Ferhat Arıcan’ın ardından Rusya’dan David Belyavskiy gümüş, Almanya’dan Lukas Dauser ile İsviçre’den Christian Bauman bronz madalyanın sahibi oldu.
Ferhat Arıcan, 2020’de Mersin’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın ardından 2021 Avrupa Şampiyonası'nda da paralel bar aletinde altın madalya kazanarak üst üste 2. kez Avrupa Şampiyonu oldu.

Bakan Kasapoğlu: Türk sporunun yükselen başarısını bir kez daha gösterdi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda Avrupa Şampiyonu olan milli sporcu Ferhat Arıcan’ı tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Artisti Jimnastik Şampiyonası’nda paralel bar aletinde altın madalya kazanan Ferhat Arıcan için tebrik mesajı yayımladı.
Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Ferhat Arıcan’ı kutluyorum. Güçlü rakiplerini geride bırakarak bizleri gururlandıran sporcumuz, Türk sporunun yükselen başarısını bir kez daha gösterdi. Bu büyük başarıda emeği geçen antrenörlerimizi, özveriden kaçınmayan teknik ekibi de ayrı ayrı tebrik ediyorum.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@