Milli gururumuz Sümeyye'den büyük bir başarı daha

Eskişehirli milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı, İngiltere’de düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı ve 2024 Paris Olimpiyatı kotasının da sahibi oldu.

SPOR 02.08.2023, 10:36 05.08.2023, 13:47
Milli gururumuz Sümeyye'den büyük bir başarı daha

Eskişehirli milli yüzücü Sümeyye Boyacı, İngiltere’de düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak 2024 Paris Olimpiyatı kotasının sahibi oldu.

İngiltere’nin Manchester kentindeki Su Sporları Merkezi’nde devam eden Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda Eskişehirli milli yüzücü Sümeyye Boyacı, kadınlar 50 metre sırtüstü kategorisinde mücadele etti. Sümeyye Boyacı, S5 kategorisi finali yarışmasında 43.32 saniyelik derece yaparak üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Milli sporcu, bu sonuçla ile birlikte 2024 yılında düzenlenecek Paris Paralimpik Oyunları’nda mücadele etmek için de kota almayı başardı.

2022'de Dünya Şampiyonu olara tarih yazmıştı

Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü, Eskişehirli Sümeyye Boyacı Haziran 2022'de Dünya Şampiyonu olarak tarih yazmıştı...

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, Portekiz'in Madeira Adası'nda düzenlenen Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda 41.58’lik dereceyle dünya şampiyonu oldu. 70 ülkeden 600’ü aşkın sporcunun katıldığı Dünya Şampiyonasında 50 metre sırt üstü yarışında madalya mücadelesi veren Sümeyye Boyacı, uzun süre önde götürdüğü yarışta şampiyonluğu bırakmayarak Dünya Şampiyonu oldu. Portekiz'de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası'nda kadınlar S5 kategorisi 50m sırtüstünde Sümeyye Boyacı 41.58'lik derecesiyle altın, Sevilay Öztürk 44.45'lik derecesiyle gümüş madalya kazandı. Yarış sonrası Milli Takım Antrenörleri ve yarışı izleyen Türk yetkililer büyük sevinç yaşadı. Altın madalyayı getiren Sümeyye Boyacı, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Dünya Şampiyonası kota mücadelelerinde 50 metre sırtüstü yüzmede 41.41 saniye ile Avrupa'nın en iyi derecesini yapmıştı.

Sümeyye Boyacı'nın 2022'de Dünya Şampiyonu olduğu o anları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@