Milli haltercimiz dünya şampiyonu oldu!

Milli haltercilerimizden büyük başarı... Gençler Dünya Halter Şampiyonası'nda dünya şampiyonluğu ve dünya ikinciliğini milli haltercilerimiz kazandı.

SPOR 23.05.2021, 18:43 23.05.2021, 18:50
Milli haltercimiz dünya şampiyonu oldu!

Özbekistan’ın Taşkent şehrinde 23 Mayıs'ta başlayan ve 1 Haziran'da sona erecek olan Gençler Dünya Halter Şampiyonası'nda ilk günün ilk yarışmasında milli haltercilerden 3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya geldi.

3 altın madalya ile Gençler Dünya Şampiyonu oldu 

Gençler Dünya Halter Şampiyonası'nın ilk gününde Bayanlar 45 kiloda yarışan milli sporcu Cansu Bektaş, koparmada 70 kilo ile altın, silkmede 84 kilo ile altın, toplamda ise 154 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı ve Gençler Dünya Şampiyonu oldu.

Melisa Güneş de gümüş ve bronz madalyalarla dünya ikincisi 

Aynı kiloda yarışan diğer sporcu Melisa Güneş ise koparmada 69 kilo ile gümüş, silkmede 80 kilo ile bronz, toplamda ise 149 kiloluk derecesiyle gümüş alarak dünya ikincisi oldu.

Müsabakanın ardından İstiklal Marşı’nı okutmanın büyük onurunu yaşayan Cansu Bektaş, karşılaşmalara çok yoğun bir programla hazırlandığını, Türk bayrağını Özbekistan’da dalgalandırmanın ve İstiklal Marşı’nı okutmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Antrenörlerinin ve federasyon başkanının kendisine büyük destek verdiğini belirten milli sporcu, "İnşallah daha nice madalyalar ve şampiyonluklar kazanacağım" dedi.

Bakan Kasapoğlu'ndan tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençler Dünya Halter Şampiyonası'nda 3 altın madalya kazanarak şampiyon olan Cansu Bektaş’ı tebrik etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençler Dünya Halter Şampiyonası’nda kadınlar 45 kiloda 3 altın madalya kazanan Gençler Dünya Şampiyonu olan Cansu Bektaş için tebrik mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: "Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Gençler Dünya Halter Şampiyonası'nda ay-yıldızlı formasıyla mücadele eden milli sporcumuz Cansu Bektaş, dünya şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı. Kadınlar 45 kiloda, ortaya koyduğu üstün performansla 3 altın madalya kazanan milli sporcumuzu tebrik ediyorum. Elde edilen bu başarıda emeği geçenlere, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Milli sporcularımızın elde ettiği böylesi başarılar bizleri gururlandırıyor ve geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@