Milli Takıma seçildiler... Hedef dünya şampiyonluğu

Balıkesirli sporcular madalyaları topladı

SPOR 08.07.2021, 08:42
Milli Takıma seçildiler... Hedef dünya şampiyonluğu

1-5 Temmuz tarihlerinde Türkiye Kick Boks Şampiyonası Şırnak’ta yapıldı. Pandemiden sonra yapılan şampiyonada Balıkesirli sporcular madalyaları topladı.
Bu yıl yapılacak olan Büyükler Dünya Şampiyonasına Milli Takım seçme niteliğinde olan şampiyonada antrenör Ender Yeşilyurt’un üç öğrencisi de madalya alarak önemli bir başarı elde ettiler.
Şampiyonada büyükler kategorisinde 56 kg kadınlarda Güler Deniz Topuz Türkiye şampiyonu, 63 kg K-1 de Oğuz Sever Türkiye şampiyonu 71 kg’da Abdullah Adar Türkiye 3'üncü oldu. Öte yandan ekim ayında yapılacak Dünya Kick Boks Şampiyonasında Güler Deniz Topuz ve Oğuz Sever Milli Takımda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

''Her sene milli takıma sporcu veriyoruz''
Balıkesir Kick Boks İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Ender Yeşilyurt turnuva sonrası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “ Hedefimiz Dünya Şampiyonluğu, sporcularımı düşünce olarak hedefimize odakladım. Maça kadar 90 gün var. Bu hedef doğrultusunda çalışacağız. Her sene Milli Takıma sporcu veriyoruz. Ayrıca Avrupa ve Dünya ikincisi ve üçüncüsü sporcularımız oldu. Bu sene artık bir dünya şampiyonu çıkarmak istiyoruz ve onun için çalışacağız. Ayrıca bize maddi manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@