banner163

"Tepebaşı için hazırım"

Eskişehirli iş insanı, AK Parti, eski Tepebaşı İlçe Başkanı, AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri, Eskişehir ve Tepebaşı'nda gördüğü sorun ve ihtiyaçları, neden aday adayı olduğunu ve Tepebaşı için...

05 Eylül 2023, 16:53
"Tepebaşı için hazırım"

Eskişehirli iş insanı, AK Parti, eski Tepebaşı İlçe Başkanı, AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri, Eskişehir ve Tepebaşı'nda gördüğü sorun ve ihtiyaçları, neden aday adayı olduğunu ve Tepebaşı için hedeflerini medyamidas.com'a anlattı. 

"Tepebaşı'nda kim hangi kahvehaneye takılıyor, hangi taşın altında ne var bilirim"

Mart 2024 yerel seçimleri için hazırlıklarını sürdüğünü belirten Ahmet Sivri, "Hayatım Çamlıca'da, Baksan'da, Tepebaşı'nda geçti. Tepebaşı'na cadde cadde, sokak sokak hakimimdir. Esnafını, emeklisini, sivil toplumunu bilirim. Kim, hangi kahvehaneye takılıyor bilirim, o derece... Yönetmek istediğiniz bölgeyi bilmek elbette çok önemli. Hangi taşın altında ne var, o taşı kaldırmadan bilirim. Hangi taşın kalkması gerektiğini bilirim. Nereye trafik ışığı lazım, hangi kör noktaya ayna lazım bilirim. Sadece sorunu bilmek yetmez. Çözümler için de hazır olmak gerekir. Çözüm yollarını da bilmeniz gerekir. Çok gezdik, çok çalıştık, çok dinledik. Bu nedenle Allah'ın izniyle çözümlerimiz de hazır. Önce partim, ardından Tepebaşı halkı hizmet isteğimize olumlu yanıt verirse Tepebaşı için hazırım" dedi. 

"Bu sefer taklit edemeyecekler, önlemini aldık"

Belediye denince akla AK Parti'nin geldiğini söyleyen Ahmet Sivri ekledi: "Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Melik Gökçek, Halil Ürün... Yerel yönetim konusunda çığır açmış isimler. Klasik belediyecilik anlayışı dışına çıktılar. Biz yerel yönetimlere gelene kadar belediye pek iş yapmayan, halkın kapısından içeri giremediği, binalarının bile nerede olduğu belli olmayan soğuk yapılardı. CHP bizden öğrendiklerini taklit etmeye çalıştı. Sosyal medyanın da etkisiyle kimi zaman başarılı da göründüler. Şimdi Mart 2024'te yerel yönetime yeni bir bakış getireceğiz. Yalnız bu sefer taklit edilemeyecek. Nasın diye sormayın. Bunun önlemini aldık. Ama iş başına geldiğimizde yapacaklarımı diğer partiler için ilham kaynağı olacak."

"Her doğan bebek yeni yeşil alan demek"

Belediyelerin insanların hayatının her anında olduğunu ifade eden Ahmet Sivri, "Doğrusu olması da gerekiyor. Yeni doğan yavrumuz elimize doğmalı. Ta ki vefat edene kadar... Defin işleminde de belediye yanında olmalı. Bir bebek doğduğu zaman onun en temel ihtiyaçlarından biraz büyüyünce nerede oynayacağına kadar düşünmeliyiz. Her doğan bebek fazladan yeşil alan demektir. Yani her doğan yavrumuz için belki hemen ağaçlar dikilmeli. Bunu organize edeceğiz. Belediye çocuğun da belediyesi, gençlerin de belediyesi, kıdemli vatandaşların da belediyesi... Yine belediye her yerin belediyesi olmalı. Tepebaşı maalesef bu konuda çok keskin hatlarla ayrılıyor. Bu ayrılığı elimizden geldiği kadar kaldıracağız. Hoşnudiye ve Fevzi Çakmak, Batıkent ve Şarhöyük aynı olacak demiyorum. İhmal edilen mahallelere ağırlık vereceğiz. Bazı mahallelerimiz 1950'li yıllarda kaldı maalesef. Buralara paramızı, gücümüzü, ekibimizi biraz fazla aktaracağız" diye konuştu. 

"Baksan, Venedik olmayacak"

Ofislerinden birinin Baksan Sanayi Sitesi'nde olduğunu ifade eden Ahmet Sivri, "Bana nerede yaşıyorsun dediklerinde 'Baksan'da yaşıyorum' diyorum. Baksan'ı yıllardır biliyoruz. Çok önemli bir yer. Binlerce kişinin ekmek kazandığı bir yer. Onlarca sanayicinin hikayesinin başladığı yer. Baksan ilk adım, ilk heyecan, ilk iş, ilk emek, ilk para, ilk haftalık, ilk proje, ilk koltuk, ilk kaynak, ilk araba, ilk hayal kırıklığı... Baksan hem esnaf için hem de çalışan için pek çok ilklerin yaşandığı yer. Baksan'la ilgili yapacağımız şeyler var. Bu konuda çalışma yürütüyoruz. Adaylık sürecimizde kamuoyuyla paylaşacağız. Baksan, her zaman gündemimizde olacak. Şimdilik 'Baksan, Venedik olmayacak' diyelim. Az önce Baksan'daki ilkleri saydım. Bu noktada bir Esnaf Müzesi olabilir. Tepebaşı kimliğini inşa edeceğiz. Geçmişini unutan ilerleyemez. Baksan bizim için çok önemli bir yer" dedi. 

"Tepebaşı'nın en önemli eksiği... İlk olarak 'Konuş Tepebaşı' diyeceğiz"

Ahmet Sivri, yerel yönetimlerde hizmetlerin boyutlarının da önemli olduğuna dikkat çekerek, "Yerel yönetim elbette hizmet edecek. Hizmetin boyutu önemli.. Klasik hizmetler... Gerçi son yıllarda bazı belediyeler bunu da yanlış anladı. Belediyecilik 'çöp toplamak, yol yapmak' değildir diye diye bu hizmetleri unuttular. Artık gerçekten yapmıyorlar. Çöp şikayetleri artıyor., yolların durumunu herkes biliyor. Bence belediye hizmet etmeli ama bunun ötesinde umut  da olmalı. Evet, belediye umut olmalı. Belediye cesaret vermeli. Belediye yol göstermeli. Bu nedenle Allah nasip eder hizmet etme imkanı bulursam yapacağım ilk işlerden biri 'Konuş Tepebaşı' demek olacak. Kimse, kimseden çekinmeden konuşacak, derdiniz sevincini isteğini anlatacak. Hele hele belediye başkanı ya da yardımcılarından, müdürlerinden kimse çekinmeyecek. Son yıllarda Tepebaşı'nın en önemli eksikliği olarak bunu görüyorum. İnsanlar konuşmaya, derdini söyemeye çekiniyor. Hayır, Tepebaşı konuşacak. Ben esnafım. Her şeyi konuşarak gerekirse tartışarak çözeriz. Bizim yapacağımız bir düzenlemeyle işi artacaksa esnaf konuşacak. Evinin önündeki çöp konteynırındaki kokudan şikayet eden ev hanımı konuşacak. Camiden sonra yarım saat oturup kafa dinleyecek yer bulamayan amcam konuşacak. Az emek olur, az para olur ama az konuşma olmaz. Bir kez daha söylüyorum. Konuşmadan olmaz! Herkes konuşacak, herkesi konuşturacağız. Sanırım çok konuştum. Şimdi ben konuşayım, bir daha belki fırsat bulmam. Seçimden sonra halk konuşacak" dedi. 

Ayrıca belediyenin her cadde ve sokakta hissedileceğini söyleyen Ahmet Sivri, "Sadece 'Konuş Tepebaşı' demeyeceğiz. Paylaş Tepebaşı diyeceğiz, Anlat Tepebaşı diyeceğiz, Dinle Tepebaşı diyeceğiz, Hisset Tepebaşı diyeceğiz, Sor Tepebaşı da diyeceğiz" diye ekledi. 

Ahmet Sivri kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Çamlıca'da tamamladı. Bütün hayayı Çamlıca'da geçen Ahmet Sivri, Ahmet Kanatlı Lisesi'nden mezun oldu. Sivriler İnşaat olarak Eskişehir'in hemen her noktasında yaklaşık 2 bin konut ve işyeri yaptı. Baksan Sanayi Sitesi'nde inşaat malzemeleri satışı yapan Sivri, akaryakıt ve mobilya sektöründe de faaliyet gösteriyor. Eskişehirspor'da yönetilik, MÜSİAD Eskişehir Şubesi'nde Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Sivri, çeşitli STK'larda da aktif rol aldı. Siyasi yaşamı AK Parti ile başlayan Sivri, 2008 yılında AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığı kuran isimlerden biri. 2009 - 2011 yılları arasında Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2011 genel seçiminde milletvekilliği aday adaylığı için görevindena ayrılan Sivri, 2014 yerel seçiminde Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 - 2019 arasında bu görevi sürdürdü. 2019 yerel seçimlerinde Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı oldu. Sivriler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sivri, evli ve 5 çocuk babasıdır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@